Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Otwarta Warszawa

opublikowano: śr, 2015-09-16 14:57, Agnieszka Matan

Otwarta Warszawa – to platforma internetowa aktywnych mieszkańców. Przez  pierwszy rok (na przełomie  2014 i 2015) służyła do wspólnego ustalania jaka powinna być marka Warszawy – miasta nowoczesnego i dobrego do życia. Komunikowanie z mieszkańcami zmieniło się w dialog na skalę niespotykaną w europejskich miastach! Nowoczesna metoda włączania mieszkańców w tworzenie miasta, którą tu zastosowano, nosi nazwę crowdsourcingu.

Mieszkańcy dyskutowali o przestrzeni, zieleni, edukacji, znoszeniu barier i tożsamości Warszawy. Stworzono wspólnie nową narrację miasta. Spośród zgłoszonych 1147. pomysłów mieszkańców na zmiany w Warszawie urzędnicy wraz  jury złożonym z ekspertów w danej dziedzinie wybrali kilkadziesiąt tych, które będą zrealizowane.

 Poniżej znajduje się link do Raportu, który zawiera opis działania i ocenę efektywności projektu Otwarta Warszawa. Warto podkreślić, że w projekcie, obok mieszkańców – „innowatorów”, współuczestniczyły także grupy: urzędników, na czele z władzami miasta, ekspertów z poszczególnych obszarów funkcjonowania miasta, jurorów i instytucji wspierających.

Zapraszamy do dzielenia się swoimi pomysłami za pomocą Otwartej WarszawyL http://otwartawarszawa.pl/

 

Pliki do ściągnięcia

  1. (plik: OW_raport.pdf, rozmiar pliku: 3109.6 KB)