Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Znak sieci MAL

opublikowano: wt, 2018-09-25 10:01, zwlodarczyk

Znak sieci Miejsc Aktywności Lokalnej jest kierunkowskazem dla mieszkanek i mieszkańców, aby łatwiej im było zlokalizować MAL w swojej okolicy. Widząc ten znak można mieć pewność, że miejsce nim oznaczone, w miarę swoich możliwości, otwarte jest na pomysły i inicjatywy lokalnej społeczności.

Znak identyfikacyjny sieci Miejsc Aktywności Lokalnej Znak identyfikacyjny sieci Miejsc Aktywności Lokalnej
fot. Znak identyfikacyjny sieci Miejsc Aktywności Lokalnej

 

Znak (sieci) MAL 

Miejsca Aktywności Lokalnej to nie jest nowy typ instytucji, to różne miejsca, które łączą wspólne wartości, standardy i filozofia działania. Sieć tworzona jest w oparciu o wykorzystanie dostępnych zasobów i otwieranie na społeczność lokalną najróżniejszego typu instytucji.

W sieci MAL znajdziesz zarówno lokalną kawiarnię czy siedzibę organizacji pozarządowej, które raz na jakiś czas udostępnią przestrzeń sąsiadom czy zaangażują się w lokalne działanie, oddziały bibliotek, Ośrodki Pomocy Społecznej, domy kultury czy wreszcie Domy Sąsiedzkie, w całości poświęcone lokalnym aktywnościom. Sieć tworzona jest w oparciu o wykorzystanie dostępnych zasobów i otwieranie na społeczność lokalną najróżniejszego typu instytucji i podmiotów.

Aby łatwiej je można było rozpoznać, odnaleźć w miejskim gąszczu informacyjnym, powstał Znak MAL, który jest zarówno kierunkowskazem, jak i potwierdzeniem, że dane miejsce jest otwarte na społeczność lokalną i w miarę możliwości angażuje się w życie lokalnej wspólnoty. 

 

Znak MAL - co to znaczy?

Wspólny Znak MAL znaleźć można w Domach Sąsiedzkich. bibliotekach, domach kultury, ośrodkach pomocy społecznej, siedzibach organizacji pozarządowych i w lokalnych kawiarniach. Każde w ten sposób oznaczone miejsce należy do sieci Miejsc Aktywności Lokalnej, tzn.: jest otwarte na lokalną społeczność, a swoje zasoby udostępnia za pomocą platformy Spółdzielnia kultury.

 

Dla koordynatorów Miejsc Aktywności Lokalnej


Jeśli organizujecie sąsiedzkie święto i chcecie wkleić na plakat Znak MAL, projektujecie grafikę do mediów społecznościowych lub chcecie je wykorzystać w inny sposób do promowania swoich działań poniżej znajdziecie pliki do ściągnięcia i wykorzystania, wraz z instrukcją użytkowania. 

Znak MAL nie ma na celu zastąpienia indywidualnej identyfikacji poszczególnych miejsc. Tożsamość miejsca przejawiająca się m.in. w logo czy nazwie, niejednokrotnie wypracowanych wraz z mieszkańcami, pełni rolę pierwszoplanową. Znak MAL ma na celu naprowadzenie mieszknek i mieszkańców na miejsce lokalnie zaangażowane. 

Potrzebujesz bardziej specjalistycznych plików (format .ai, .eps) lub pojedynczych elementów identyfikacji? Napisz do nas: mal@um.warszawa.pl

 

Do ściągnięcia:

Znak MAL w trzech wariantach kolorystycznych.

Grafiki pomocnicze, które zainspirują Cię do stworzenia plakatu na sąsiedzkie święto.