Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

MAL w NGO - konkurs

opublikowano: wt, 2019-11-26 15:42, zwlodarczyk

W latach 2019 i 2020 Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy ogłosiło konkursy dla organizacji pozarządowych na prowadzenie Miejsc Aktywności Lokalnej (MAL-e).

Zdjęcie przedstawia wejście do MAL-u Kredens pod Oknami fot. Jeden z MAL-i urchomionych dzięki konkursowi dla NGO

 ROK 2020

Tytuł konkursu: "Udostępnianie przestrzeni na działania oddolne mieszkańców oraz grup nieformalnych"

Konkurs na rok: 2020; Etap konkursu: Rozstrzygnięty. Konkurs obejmuje teren m.st. Warszawy(poza obszarem objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 r). Ze względu na chęć zapewnienia równego dostępu mieszkańców do przestrzeni na ich działania, dodatkowo punktowane będą oferty uwzględniające działania na terenie następujących dzielnic m.st. Warszawy: Białołęki, Bielan, Pragi-Południe (Gocław), Rembertowa, Ursynowa, Ursusa, Wesołej, Żoliborza. Link do ogłoszenia

 

Organizacje realizujące zadanie konkursowe (zwycięskie oferty):

  • Teatr Baza
  • Stowarzyszenie Manuo [Sąsiedzki Dom Pracy Twórczej]
  • Fundacja Metamorfozy
  • Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" [MAL Caterina]
  • Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów [Stacja Muranów]
  • Fundacja Piwnica Poetycka ESN na Rzecz Kultury i Dziedzictwa Narodowego [Kredens pod Oknami]

 

Tytuł konkursu: „Udostępnianie przestrzeni na działania oddolne mieszkańców oraz grup nieformalnych na obszarze objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 r.”

Konkurs na rok: 2020. Etap konkursu: Rozstrzygnięty. Konkurs jest dedykowany obszarowi rewitalizacji obejmujący teren m.st. Warszawy objęty Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 r. w dzielnicach: Praga-Południe, Praga-Północ oraz Targówek m.st. Warszawy. Link do ogłoszenia


Organizacje realizujące zadanie konkursowe (zwycięskie oferty):

  • Fundacja Zwlacz Nudę
  • Fundacja Strefa Wolnosłowa
  • Stowarzyszenie "Serduszko dla Dzieci"
  • Towarzystwo Przyjaciół Pragi

 

-

 ROK 2019

✰ Tytuł konkursu: "Udostępnianie przestrzeni na działania oddolne mieszkańców, grup nieformalnych i organizacji pozarządowych"

Konkurs na rok: 2019. Etap konkursu: Rozstrzygnięty. Organizacje realizujące zadanie konkursowe (zwycięskie oferty): Mokotów: Teatr Baza ; Praga-Południe: Strefa WolnoSłowa; Fundacja Rozwoju Kinematografii; Praga-Północ: Towarzystwa Przyjaciół Pragi; Praska Światoteka; Fundacja Zmiana; Śródmieście: Fundacja Metamorfozy; Fundacja Poza Horyzont; Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów; Wawer: Stowarzyszenie W Trakcie; Wola: Fundacja Jeden Muranów

 

✰ Organizacje o realizowanym zadaniu:

"Największą zaletą prowadzonych przez nas MAL-i jest ich dostępność w czasie dogodnym dla mieszkańców. Nie mają znaczenia godziny, dni tygodnia - zwłaszcza jeśli chodzi o udostępnianie przestrzeni na realizację warsztatów, spotkań, bądź przeprowadzenie wywiadów badawczych lub rekrutacyjnych. Organizowane przez zewnętrzne podmioty, nie tylko z Pragi, owocują nawiązaniem współpracy i dalszymi działaniami, planowaniem inicjatyw i otwartych warsztatów".

Fundacja Zmiana

 

"Fundacja Metamorfozy jest Miejscem Aktywności Lokalnej, które nieodpłatnie udostępnia przestrzeń mieszkańcom, grupom nieformalnym i innym NGO. Odbywają się tam spotkania seniorów dot. działań lokalne, grupy malarek-seniorek, warsztaty coachingowe o relacjach z bliskimi, wystawy w Galerii Metamorfozy, autorskie wieczory poezji i spotkania aktywnych mieszkańców".

Fundacja Metamorfozy

 

"Duża sala Fundacji jest udostępniana m.in. na trening miłośników swingu. Na nich właśnie grupa miłośników tańca ćwiczy wytrwale. Od maja do lipca było to razem 28 godzin".

Jeden Muranów

 

"Salę warsztatową doposażyliśmy w dodatkowe krzesła, przygotowaliśmy regulamin sali dostępny on-line oraz na miejscu. Każda organizacja, grupa, osoba, która chce skorzystać z przestrzeni - umawia się najpierw z koordynatorką, żeby obejrzeć salę i omówić zasady korzystania z przestrzeni, opowiedzieć więcej o wydarzeniu, jakie planuje".

Strefa WolnoSłowa

 

"(…) jesteśmy w kontakcie z mieszkańcami i działającymi lokalnie organizacjami - promujemy wydarzenia, wymieniamy się doświadczeniami i działaniami.  Prowadzimy naszą stronę FB, na której zamieszczamy bieżące wydarzenia tak nasze, jak też miejskie i praskich instytucji. Otwieramy PŚ dla chętnych osób instytucji, które chcą zorganizować u nas bezpłatne wydarzenia. Można nas spotkać w  Spółdzielni Kultury, w której dzielimy się naszymi zasobami". 

Praska Światoteka

 

"Obecnie organizujemy w piątki o 12:30 spotkania z psychologiem. W czwartki jogę z rytuałem parzenia zielonej herbaty, a w niedzielę kontyuujemy zapisy na imprezy dzieląc czas na 2 godzinne etapy".

Stowarzyszenie w Trakcie