Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

I love Warsaw

opublikowano: śr, 2016-07-06 10:42, Agnieszka Matan

Mieszkańcy Warszawy zapraszają do zwiedzania ich miasta!

 

Zachęcamy do pobrania osobistych przewodników po Warszawie i spojrzenia na stolicę z innej perspektywy!

 

Filip Makowiecki - Tajemnicze zaułki, modne kluby, zieleń i street art. Praga to warszawska perełka pełna zaskakujących miejsc. Tutaj poczujesz klimat dawnej stolicy!

 

Dagmara Jakubczak - Odkryj źródło inspiracji w artystycznych zakątkach Warszawy. Tutaj tradycja w nietuzinkowy sposób splata się z nowoczesnością. Odetchnij kulturą!

 

Katarzyna Ałaszewska- Niby centrum miasta, a czas płynie tu jakby wolniej… Powiśle to warszawska enklawa zieleni, pełna parków, knajp i ciekawych postaci. Stare przeplata się tu z nowym, a niepowtarzalny charakter nadrzecznej dzielnicy sprawia, że nie sposób się w niej nie zakochać.

 

  • W wehikule czasu – Warszawa od XXI do XV wieku

 

Urbanista1 - Przygotuj się na spacer, podczas którego odbędziesz podróż w czasie! Masz niepowtarzalną okazję zobaczyć na własne oczy, jak stolica kształtowała się na przestrzeni wieków.

 

  • Temat Rzeka

Jacek Andrzej Kwiatkowski - Spacer brzegami Wisły to doskonała okazja, by zobaczyć Warszawę z nowej perspektywy. W rzece odbija się zupełnie inne oblicze miasta. W sezonie letnim, gdy regularnie kursują darmowe promy, jest to szczególnie atrakcyjna możliwość.

Przewodniki mozesz ze strony http://otwartawarszawa.pl/ilovewarsaw/.

 

 

 

***

Kilkudziesięciosekundowe produkcje powstają w ramach konkursu I Love Warsaw na platformie Otwarta Warszawa. W maju i w czerwcu 2016 organizatorzy zbierali najciekawsze trasy turystyczne, nadsyłane przez mieszkańców: zarówno Polaków, jak i obcokrajowców. Zainteresowanie akcją było bardzo duże: w ciągu zaledwie czterech tygodni powstało kilkadziesiąt osobistych, niecodziennych szlaków po stolicy. Oprócz uwielbianych przez warszawiaków miejsc, takich jak okolice Wisły i stołeczne parki, pojawiło się także wiele zaskakujących propozycji: najtańsze ulice z Monopoly, praskie second handy, trasa milongi czy kapliczek Targówka Fabrycznego. Wszystkie szlaki można poznać na stronie www.ilovewarsaw.pl.

Stworzone trasy zostały ocenione przez prestiżowe jury, składające się z popularnych podróżników, dziennikarzy, blogerów, artystów i ekspertów w dziedzinie marketingu terytorialnego. Pięć najlepszych propozycji złoży się na internetowy polsko-angielski przewodnik dla turystów. Dodatkowo trzy wybrane trasy zostaną uwiecznione w promocyjnych spotach filmowych, które zobaczymy już w te wakacje. Wystąpią w nich sami autorzy, którzy zabiorą widzów w osobistą podróż po swojej Warszawie.

Celem projektu jest pokazanie stolicy jako miejsca nieoczywistego i różnorodnego. Dzięki akcji „I Love Warsaw” miasto wpisuje się w uwielbiany przez turystów trend „live like locals” – doświadczanie autentycznych emocji, smaków i atrakcji. Na platformie Otwarta Warszawa miasto sięga po nowatorską metodę crowdsoursingu, czyli procesu komunikowania się z dużą liczbą osób w celu pozyskania wiedzy, opinii i innowacyjnych rozwiązań. 

Wyróżnione trasy:

"Architektura, sztuka, design – wszystko jest całością" [http://bit.ly/1V1e0Cx]
"Praga dla średnio początkujących" [http://bit.ly/1PydQRH]
"Temat rzeka" [http://bit.ly/1Ug9MNe]
"Historic Warsaw from the 21st, 20th through to the 14th Century and back" [http://bit.ly/1QbQ4k2]
"po Powiślu" [http://bit.ly/1WRdqh9]

Autorom wyróżnionych tras serdecznie gratulujemy!

Wkrótce poznacie trasy, które zostaną przedstawione w spotach!

Pliki do ściągnięcia

  1. (plik: POPOWISLU_PL_SMALL_WEB.pdf, rozmiar pliku: 1808.8 KB)
  2. (plik: ARCHITEKTURA_PL_SMALL_WEB.pdf, rozmiar pliku: 1865.5 KB)
  3. (plik: PRAGA_PL_SMALL_WEB.pdf, rozmiar pliku: 2121.5 KB)
  4. (plik: WEHIKULCZASU_PL_SMALL_WEB.pdf, rozmiar pliku: 2363.7 KB)
  5. (plik: TEMATRZEKA_PL_SMALL_WEB.pdf, rozmiar pliku: 1907.4 KB)