Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

"Zielono mi": Inicjatywa lokalna krok po kroku

opublikowano: 2017-03-14 15:42, a.matan

Inicjatywa lokalna to narzędzie, z którego mogą korzystać mieszkanki i mieszkańcy Warszawy już czwarty rok. Polega ona na realizacji swojego pomysłu wspólnie z urzędem. Sąsiedzi, którzy chcą coś zmienić w ich otoczeniu i polepszyć warunki swojej okolicy, mogą w każdym momencie roku złożyć wniosek o realizację inicjatywy lokalnej. Postanowiliśmy kompleksowo przybliżyć, jak działa takie narzędzie. Jakie projekty można zrealizować i odpowiedzieć na wszystkie frapujące potencjalnych „inicjatorów” pytania. Do końca 2017 roku zostaną opublikowane materiały przydatne dla osób, które planują  stworzyć sąsiedzkie ogrody, organizować lokalne święta lub realizować projekty kulturalne angażujące społeczność lokalną.

„Zielono mi” to pierwszy cykl edukacyjny. W jego ramach zostaną opublikowane trzy artykuły – przybliżające zasady działania inicjatywy lokalnej, zawierające rozmowy z samymi  realizatorami inicjatywy oraz pomysły i inspiracje na przyszłość. Łąki, ogródki edukacyjne w przedszkolu, czy zielony labirynt na środku betonowego podwórka to tylko kilka przykładów realizacji różnorodnych, kreatywnych i lokalnych pomysłów mieszkanek i mieszkańców. Jak to zrobić? Tę odpowiedź na pewno będzie można znaleźć w artykułach lub na żywo, ponieważ 9 kwietnia (w niedzielę) na Jazdowie odbędą się ogrodnicze warsztaty, w trakcie których każdy nowicjusz sztuki ogrodniczej będzie mógł pod okiem specjalistów poznać jej podstawowe zasady, ale przede wszystkim – spotkać przedstawicieli zrealizowanych inicjatyw lokalnych oraz urzędników i  zadać im wszystkie niezbędne pytania.

Zapraszamy do korzystania z materiałów przygotowanych przez Urząd m.st. Warszawy, które będą publikowane przez cały marzec i do zobaczenia 9 kwietnia!

http://inicjatywa.um.warszawa.pl/zielono-mi, www.facebook.com/warszawapozarządowa

Kontakt: mkuszewski@um.warszawa.pl, +48224433484