Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Zespół Inicjatyw Społecznych od kuchni, #1

opublikowano: 2016-01-18 15:06, a.matan

Zespół Inicjatyw Społecznych od kuchni, #1

Najważniejszym wydarzeniem ostatniego tygodnia było otwarcie Pawilonu Warszawa – nowej przestrzeni na kulturalnej mapie stolicy, z której mieszkańcy będą mogli bezpłatnie korzystać i organizować w niej dyskusje, warsztaty lub sami brać udział w wydarzeniach zaproponowanych przez głównego gospodarza Pawilonu – Muzeum Warszawy oraz Centrum Komunikacji Społecznej. W Pawilonie istnieje też czytelnia książek związanych z historią Warszawy, dlatego zapraszamy każdego dnia od wtorku do niedzieli, żeby zajrzeć na róg Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej.

-->http://www.inicjatywa.um.warszawa.pl/pawilon

W najbliższym tygodniu przedstawimy nasze pomysły na zmianę uchwały o inicjatywie lokalnej na Radzie Pożytku Publicznego i jeżeli zostaną one pozytywnie zaopiniowane, to kolejnym krokiem będzie przedstawienie tego projektu Pani Prezydent. Staramy się uprościć procedurę składania wniosków o inicjatywę lokalna już od dawna i wszystko wskazuje na to, że początek 2016 będzie dla nas i dla działających lokalnie mieszkańców szczęśliwy.

Zaczynamy także cykl szkoleń na temat Programu Wzmacniania Wspólnoty Lokalnej, w której będą mogli wziąć udział przedstawiciele dzielnic, biur i wszystkich instytucji, aby dowiedzieć się, jakimi narzędziami można wspierać oddolne działania mieszkańców.

--> http://www.inicjatywa.um.warszawa.pl/program

Na Uniwersytecie Warszawskim zakończył się pierwszy etap rekrutacji  do kolejnej edycji wolontariatu badawczego. Prawie 30 osób ma szansę zbadać czynniki, które warunkują udział mieszkańców Warszawy w wydarzeniach lokalnych. Trzymamy kciuki i nie możemy się doczekać pierwszego spotkania ze studentami.

--> http://wolontariat.uw.edu.pl/wolontariat-badawczy/

Przypominamy, że do 19 lutego organizacje pozarządowe mogą zgłaszać swoje inicjatywy do konkursu S3KTOR 2015. Być może będą wśród nich pomysły, które udało się zrealizować dzięki inicjatywie lokalnej?

--> http://ngo.um.warszawa.pl/konkurs-s3ktors3ktor-2015/kalendarium-konkursu-s3ktor-2015

Kalendarze inicjatywy czekają na swoich właścicieli, więc jeżeli chcielibyście otrzymać kalendarz ścienny prezentujący inspirujące inicjatywy lokalne, zapraszamy do kontaktu z nami!