Wizyta studyjna w MALach

opublikowano: 2015-03-25 13:14, a.matan

19 marca 2015 roku odbyła się druga wizyta studyjna po Miejscach aktywności lokalnej dla burmistrzów warszawskich dzielnic i przedstawicieli biur Urzędu Miasta. Poprzez wizytę chcieliśmy pokazać urzędnikom różne modele funkcjonowania miejsc aktywności lokalnej. Tym razem odwiedziliśmy MALe po prawej stronie Wisły. Zaczęliśmy od Cafe Sąsiad, klubu osiedlowego mieszczącego się na Targówku Fabrycznym, którym na stałe opiekuje się miejscowa Rada Osiedla, a korzystają z niego organizacje działające na tym terenie, m.in. w ramach konsorcjum My Targówek. Drugie miejsce, które odwiedziliśmy to filia Białołęckiego Ośrodka Kultury – 3 pokoje z kuchnią- działające w konwencji otwartości i maksymalnego włączania mieszkańców w jej funkcjonowanie.

Dzięki różnorodnym modelom funkcjonowania takich miejsc, goście mogli zobaczyć wachlarz zadań, które mogą być poprzez nie realizowane. Wizyta zakończyła się zwiedzaniem sąsiedzkiej pracowni, wspólnym malowaniem ścian i przekąską przygotowaną przez sąsiadów.