Wiosna aktywnych mieszkańców

opublikowano: 2015-04-09 12:44, zwlodarczyk

Tęsknicie za przyrodą w mieście? Chcecie w końcu poznać swoich sąsiadów? Wiosna inspiruje Was do działania? Dołączcie do wiosny aktywnych mieszkańców!

Dzień Sąsiada - przygotowania

Już 9 kwietnia o 18.00 w Klubie Karuzela spotkanie Dzień Sąsiada dla poczatkujących.  Q-RUCH SĄSIEDZKI zaprasza na spotkanie adresowane do wszystkich mieszkańców, przedstawicieli lokalnych organizacji i instytucji, zainteresowanych zorganizowaniem Dnia Sąsiada lub innych inicjatyw sąsiedzkich. Szczególnie zaprasza zaś tych, którzy podejmują się tego wyzwania po raz pierwszy. „Chcemy Wam pokazać, że zachęcenie sąsiadów do wspólnego działania może być o wiele prostsze niż się wydaje, a efekty takiej współpracy – bezcenne ;)”.  Gościem specjalnym spotkania będzie Magdalena Niedźwiedzka, która opowie o swoich zeszłorocznych doświadczeniach podczas przygotowań do sąsiedzkiego świętowania w Alei Sportów Miejskich na Bemowie.

Ambasadorzy inicjatywy lokalnej

W marcu z działaniami ruszyli Ambasadorzy inicjatywy lokalnej – Stowarzyszenie „Moja Narbutta” oraz Federacja MAZOWIA. Ambasadorzy będą wspierać realizacje inicjatyw lokalnych na terenie 4 dzielnic: Mokotowa, Woli, Wawra i Pragi-Północ. Masz pomysł na inicjatywę? Terminy najbliższych spotkań dla mieszkańców znajdują się w Kalendarzu.

Inicjatywy lokalne w realizacji

11 kwietnia, w najbliższą sobotę zapraszamy na ostatni z cyklu czterech spacerów promujących nową ścieżkę edukacyjną „Ptaki Szczęśliwic”. Ścieżka powstała w ramach Inicjatywy Lokalnej według projektu Dzikiej Ochoty (Staszek Łubieński) i UAU Project (Justyna Fałdzińska i Miłosz Dąbrowski), sfinansował ją Urząd Miasta St., prace koordynował Wydział Ochrony Środowiska Dzielnicy Ochota, pomagało Centrum Komunikacji Społecznej.

O tablicach i spacerach możecie poczytać tu: https://dzikaochota.wordpress.com/tag/inicjatywa-lokalna/

19 kwietnia, w niedzielę, o godzinie 12.00 zapraszamy wszystkich Ogrodników Małych i Dużych na wiosenne otwarcie do ogrodu dydaktycznego na placu zabaw w Parku Kazimierzowskim oraz do wspólnego zakładania łąki kwietnej. W programie m.in.wiosenne porządki, sadzenie nowych roślin, warsztaty hortiterapeutyczne i inne atrakcje. W tym dniu rozpoczęte zostanie zakładanie łąki kwietnej na terenie znajdującym się po północnej stronie placu zabaw w Parku Kazimierzowskim przy ul. Browarnej.
Kolejne spotkania zaplanowane są 17 maja, 14 czerwca oraz 13 września. Szczegóły przekazywać będziemy na bieżąco. Zapraszamy również do śledzenia relacji z działalności ogrodu na naszej stronie jak i stronie Fundacji https://www.facebook.com/events/337010633161868/337010999828498/ Projekt łąki kwietnej w Parku Kazimierzowskim w Warszawie [pobierz]

Ogród dydaktyczny i Łąka kwietna realizowane są przez Fundację Wspierania Inicjatyw Społecznych, Kultury i Sztuki „VIRId’OR” oraz Miasto Stołeczne Warszawa - Zarząd Terenów Publicznych w ram,ach inicjatywy lokalnej. Działania są kontynuacją  rozpoczętego w 2014 roku, działania ogrodu dydaktycznego na terenie placu zabaw w Parku Kazimierzowskim.