Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Warszawskie działania pozarządowe i lokalne z mocnym wsparciem [RELACJA

opublikowano: 2015-09-30 16:15, zwlodarczyk

Warszawskie działania pozarządowe i lokalne z mocnym wsparciem [RELACJA ZE SPOTKANIA 29.9.]

29 września br. w Muzeum Warszawskiej Pragi odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące konkursów dla organizacji pozarządowych, które na jesieni ogłosi Centrum Komunikacji Społecznej. Przedmiotem konkursów są działania wspierające warszawskie organizacje pozarządowe i lokalne działania mieszkańców.

W spotkaniu wzięło udział ponad 70 osób, mieszkańców i przedstawicieli organizacji pozarządowych. Gości przywitał zastępca Prezydent m.st. Warszawy Jarosław Jóźwiak, zaś ideę przyświecającą nowym konkursom przedstawił Dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej Krzysztof Mikołajewski. Dzięki aktywnemu udziałowi uczestników spotkanie było okazją nie tylko do zapoznania się z założeniami nowych konkursów, ale i przestrzenią do wzjamnego poznania się aktywnych mieszkańców i organizacji działających w Warszawie.

 

W części informacyjnej spotkania zaprezentowana została nowa koncepcja podziału zadań, wedle której na jesieni ogłoszone zostaną 3 konkursy. Konkursy w większości stanowić będą kontynuację prowadzonych dotychczas działań, nastąpi jednak zmiana w podziale tematów w obrębie poszczególnych ogłoszeń konkursowych:

 

•          Konkurs na wsparcie warszawskich organizacji pozarządowych

 

•          Konkurs na wsparcie lokalnych działań mieszkańców
(siedziba: Warsztat Warszawski, pl. Konstytucji 4)

 

•          Konkurs na prowadzenie Centrum Społecznego Paca i wspieranie działań lokalnych na terenie objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacji
(siedziba: Centrum Społeczne Paca 40)

 

Zachęcamy do zapoznania się z PREZENTACJĄ przedstawianą na spotkaniu znajdującą się w załączniku.

Pliki do ściągnięcia

  1. (plik: 10 mln na konkursy 2015.2018 PREZENTACJA 29.9.2015.pdf, rozmiar pliku: 468.2 KB)