Warszawiacy współtworzą strategię miasta do 2030 roku

opublikowano: 2015-10-05 10:39, a.matan

Od dziś mieszkańcy Warszawy mogą zgłaszać swoje pomysły na wizję miasta za kolejnych 15 lat. Miasto Stołeczne Warszawa po raz pierwszy angażuje mieszkańców we wspólne tworzenie strategii miasta na tak szeroką skalę, poprzez wykorzystanie nowoczesnych form partycypacji.

W ramach akcji #Warszawa2030 Miasto Stołeczne Warszawa i Otwarta Warszawa zaprosiło warszawiaków do dzielenia się pomysłami na strategię miasta do 2030 roku. Od 5 X w 125 lokalizacjach w mieście będą ustawione „pudełka pomysłów”, do których każdy będzie mógł wrzucić ankietę ze swoja własną wizją Warszawy 2030. Formularz będzie dostępny również na portalu Otwarta Warszawa http://otwartawarszawa.pl/warszawa2030/ i na stronie www.2030.um.warszawa.pl. Mapę miejsc z dostępnymi pudełkami można znaleźć pod adresem otwartawarszawa.pl/warszawa2030/lokalizacja-pudel.

Wizję Warszawy przyszłości mieszkańcy miasta będą mogli współtworzyć biorąc udział w licznych akcjach i konkursach przygotowanych przez miasto i Otwartą Warszawę.

Przygotowano między innymi konkurs na Futurestory, w którym warszawiacy wspólnie stworzą futurystyczne opowiadanie o Warszawie. W każdy poniedziałek, środę i piątek na stronie www. pojawi się kolejny fragment opowiadania, ciąg dalszy będą pisać i wybierać poprzez głosowanie mieszkańcy miasta. Całe opowiadanie napisane zespołowo przez warszawiaków przeczytamy już 30 października.

Do opowiadania o stolicy przyszłości, Miasto Stołeczne Warszawa i Otwarta Warszawa zaprosiły także uczniów szkół ponadpodstawowych. Specjalnie dla nich został przygotowany konkurs literacki. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.otwartawarszawa.pl/warszawa2030/konkurs-dla-szkol.

Dla tych, którzy wolą obrazy od słów, została przygotowana akcja, która łączy w sobie kreatywność i budowanie. Na stronie otwartawarszawa.pl/warszawa2030/minecraft będzie można obserwować jak powstaje Warszawa 2030 w jednej z popularnych gier komputerowych. Wszystkich graczy zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie i tworzenia własnych wizualizacji miasta przyszłości. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe.

Więcej o konkursie na stronie www.otwartawarszawa.pl/warszawa2030/minecraft.