Warszawa Lokalnie | Stołeczni Społeczni. Ludzie "robią...

opublikowano: 2017-02-10 12:37, a.matan

Warszawa Lokalnie | Stołeczni Społeczni. Ludzie "robią miasto"!

Warszawa byłaby innym miastem, gdyby nie jej mieszkańcy.

To Ty możesz mieć wpływ na miejsce w którym mieszkasz, pracujesz, działasz, odpoczywasz na co dzień. To Ty możesz współdecydować, jak wygląda Twoje sąsiedztwo i co dzieje się blisko Ciebie.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” we współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej w ramach pilotażowego programu Warszawa Lokalnie tworzy eksperymentalną sieć animatorów warszawskich. Inwestujemy w ludzi aktywnych, pomysłowych, związanych z konkretną dzielnicą Warszawy.

Z myślą o mieszkańcach i rozwoju lokalnych społeczności stworzyliśmy sieć Stołecznych Społecznych – animatorów, którzy w poszczególnych dzielnicach Warszawy wspierają mieszkańców w realizacji ich działań lokalnie. Stołeczni Społeczni będą realizować działania społeczno-kulturalne, wspierać oddolne inicjatywy mieszkańców, poznawać ze sobą mieszkańców Warszawy, łączyć działające lokalnie instytucje, organizacje, grupy mieszkańców, budować dobre relacje między mieszkańcami a urzędami dzielnic.

Dzięki Stołecznym Społecznym mieszkaniec konkretnej dzielnicy może liczyć na:

• dostęp do informacji  – animatorzy spotykają się z mieszkańcami, by informować o narzędziach partycypacyjnych, o możliwościach realizowania oddolnych działań oraz innych sprawach istotnych dla mieszkańców danej dzielnicy
  • mapę miejsc przyjaznych, w których mieszkańcy mogą zrealizować swoje działania,
  • poznanie swoich sąsiadów, aktywnych mieszkańców, instytucji, inicjatyw i wsparcie w przyłączeniu się do działania na rzecz dzielnicy
  • wsparcie merytoryczne  w realizacji pomysłów na działania lokalne
  • pomost informacyjny między urzędem dzielnicy a mieszkańcami

Masz pomysł, ale nie wiesz, jak się zabrać za jego realizację? Szukasz innych aktywnych osób w sąsiedztwie, ale nie wiesz, jak ich znaleźć? Potrzebujesz wsparcia w dotarciu do instytucji i urzędów, chcesz się dowiedzieć, co to jest inicjatywa lokalna i budżet partycypacyjny i jak się do tego zabrać? Skontaktuj się z animatorem działającym w twojej dzielnicy. Bazę Stołecznych społecznych znajdziesz tu >

Działanie „Stołeczni Społeczni – Sieć Animatorów Warszawskich”  jest realizowane w ramach projektu „Warszawa Lokalnie”, który jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

Więcej o projekcie można przeczytać na stronie http://warszawalokalnie.waw.pl/