Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Wakacje z inicjatywą!

opublikowano: 2015-08-03 15:40, zwlodarczyk

Wakacje to dobry czas na działania lokalne. Wie o tym coraz więcej mieszkańców Warszawy, którzy zmieniają swoje podwórka i dzielnice dzięki inicjatywie lokalnej!

 

Ogród na Bemowie

15 sierpnia odbędzie się Piknik w Ogrodzie Społecznościowym na fortach Bema. Będzie to pierwsze wydarzenie na terenie Ogrodu Społecznościowego - Fort Bema, realizowanego w ramach inicjatywy lokalnej przez mieszkańców Bemowa i  Fundację Łąka.Sobotni piknik będzie okazją do poznania koncepcji ogrodu, jak również do spędzenie czasu w miłym towarzystwie przy jedzeniu, grach i zabawach (bierki ogrodowe, chodzenie po linie). Będzie można wziąć udział w warsztatach m.in. ogrodniczym, pszczelarskim przy szklanym ulu, w zbieraniu nasion i robieniu bomb nasiennych. Dodatkowo podziwiać będzie można wystawę zdjęć dotycząca Fortu Bema i ogrodu. Szczegóły: https://www.facebook.com/events/501280476705396/

 

Odnawianie podwórek na Pradze-Północ

Trwają prace nad wnioskami o inicjatywę lokalna na praskich podwórkach. W ramach przygotowań mieszkańcy konsultują z pracownikami Zarządu Praskich Terenów Publicznych poszczególne elementy inicjatyw (m.in. wycenę działań ogrodniczych, koszty nowych huśtawek i barierek). W działaniach mieszkańcom pomaga Ambasador inicjatyw lokalnych – Federacja Mazowia.

 

Warsztaty na Mokotowie

W sierpniu na Mokotowie odbędą się kolejne warsztaty z inicjatywy lokalnej organizowane przez Stowarzyszenie Moja Narbutta (Ambasador inicjatywy lokalnej). 3-godzinne warsztaty odbędą się  10 i 11 sierpnia (o  godz. 18.30, najprawdopodobniej w Królikarni) oraz 26 i 28 sierpnia ( o godz. 13.00 w Warsztacie na pl. Konstytucji 4).  Kontakt w sprawie warsztatów: ulica@narbutta.pl, www.narbutta.pl

 

Ambasadorzy pomogą Ci w lokalnych działaniach!

Chcesz zmienić coś w swoim najbliższym otoczeniu, np. odnowić wspólnie podwórko, zorganizować piknik sąsiedzki, stworzyć ogródek edukacyjny, ale nie wiesz jak? Skorzystaj z inicjatywy lokalnej! Inicjatywa lokalna to forma współpracy mieszkańców i Miasta w ramach, której wspólnymi siłami można zmieniać swoje najbliższe otoczenie. Więcej o inicjatywie dowiesz się ze strony: www.inicjatywa.um.warszawa.pl – tu znajdziesz m.in. wzór wniosku o inicjatywę, przykłady dotychczas zrealizowanych inicjatyw oraz FAQ.

Jeśli chcesz działać na terenie Mokotowa, Woli, Wawra  lub Pragi-Północ możesz zgłosić się do Ambasadorów inicjatywy lokalnej. Ambasadorzy pomogą dopracować pomysł, a następnie napisać, złożyć i zrealizować  wniosek o inicjatywę lokalną.

(Ambasadorzy inicjatywy lokalnej zostali wyłonieni w otwartym konkurs ofert na realizację zadania publicznego w 2015 roku w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych. Działania Ambasadorów inicjatywy lokalnej są współfinansowane przez m.st. Warszawę).

 

(Plakat: www.loesje.org)