Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Włochy aktywne lokalnie

opublikowano: 2015-09-16 12:52, a.matan

Włochy pięknieją – piknik przy płocie 18 września godz. 14.00-19.00

Celem pikniku jest integracja mieszkańców połączona ze wspólnym wykonaniem zadania oraz popularyzacja wiedzy o dostępności terenu szkoły jako miejsca rekreacji. Do malowania zapraszamy też nastoletnich wolontariuszy mieszkających w okolicy, co pozwoli im na zaangażowanie się w estetykę otoczenia i dbałość o nie w późniejszym okresie. Płot od strony ul. Hynka jest położony przy bardzo ruchliwej ulicy i jest jedną z wizytówek naszej dzielnicy. Dzięki jego odnowieniu poprawi się estetyka otoczenia z czego skorzystają wszyscy mieszkańcy wspólnot mieszkaniowych przy ul. Astronautów 15, 17 Stycznia 42, 44 i 46,Drzewieckiego 3 oraz Zarankiewicza 3. To także bardzo popularna trasa wśród rodzin, mam z wózkami,osób z psami, biegaczy, rowerzystów i wielu innych osób, codziennie mijających ten płot.

Odnowiony płot w przyszłości może posłużyć jako „Galeria na płocie” czyli miejsce ekspozycji różnych wystaw plenerowych oraz prac artystycznych :)

 

PIKNIK AKTYWNYCH MIESZKAŃCÓW WE WŁOCHACH – 19 września, godz. 15.00

Chcielibyście się zaangażować w lokalne sprawy, ale nie wiecie jak? Chętnie poznalibyście bliżej działalność włochowskich organizacji pozarządowych? Serdecznie zapraszamy w sobotę 19 września o godz. 15:00 na Piknik Aktywnych Mieszkańców w Parku Kombatantów we Włochach (koło Biblioteki – ul. Ks. J. Chrościckiego 2).

Idea Pikniku

Pomysł Pikniku narodził się wśród włochowskich organizacji pozarządowych wchodzących w skład Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego. Ideą aktywności lokalnej chcemy zarazić jak najwięcej osób. Podczas Pikniku mieszkańcy będą mogli poznać bliżej działalność lokalnych organizacji pozarządowych, inicjatywy, w które mogą się zaangażować, ale także dobre praktyki i narzędzia, za pomocą których można wpływać na różne obszary życia w naszej dzielnicy. To także doskonała okazja do integracji z naszymi sąsiadami i możliwość skorzystania z ciekawej oferty kulturalno-rekreacyjnej przygotowanej przez organizatorów.

Atrakcje Pikniku

Na gości będzie czekać wiele atrakcji przygotowanych przez organizacje pozarządowe i Urząd Dzielnicy Włochy. Mieszkańcy będą mogli skorzystać m.in. z punktów konsultacyjnych, punktów informacji o historii dzielnicy. Jednym ze stoisk będzie także kiermasz używanych ubrań. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, m.in. zadań plastycznych, mini turnieju piłki nożnej, zabaw harcerskich. O smaczny poczęstunek zadba Co Nieco Cafe. Będzie można zrobić sobie także pamiątkowe zdjęcie w specjalnej fotobudce.

Tańce na dechach

Prawdziwym „gwoździem programu” będą Tańce na dechach, które rozpoczną się o godz. 17:30. To już druga edycja tego wyjątkowego wydarzenia, nawiązująca do dawnej tradycji potańcówek pod chmurką w Parku Kombatantów. Na miłośników tańców (i nie tylko) będzie czekał drewniany parkiet i muzyka na żywo.

Inicjatywa Lokalna w praktyce

Organizację Pikniku wspiera w ramach narzędzia Inicjatywy Lokalnej Urząd Dzielnicy Włochy i Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Inicjatywa Lokalna to forma współpracy samorządu z mieszkańcami, w celu wspólnego realizowania zadań na rzecz społeczności lokalnej. Mając pomysł na konkretne działanie można złożyć wniosek do Miasta, aby wspólnie ten pomysł zrealizować. Więcej o narzędziu Inicjatywy Lokalnej można przeczytać tutaj:www.inicjatywa.um.warszawa.pl.

-------------------------------------------------------------------------------------

Na Piknik zapraszają:

Fundacja Stare Nowe Moje Włochy

Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy

Stowarzyszenie Kamienice Włochy

Fundacja Willa Jasny Dom

Stowarzyszenie Sercem Malowane

Stołeczni Animatorzy Środowiskowi

Polskie Stowarzyszenie Kinezjologów

Stowarzyszenie Aktywacja

Caritas przy Parafii pw. MB Saletyńskiej

Fundacja Rumianka

Hufiec ZHP Warszawa-Ursus

Stowarzyszenie Antymobingowe im. Barbary Grabowskiej

 

i Urząd Dzielnicy Włochy