Uzdrowisko Warszawa – warsztaty projektowania usług

opublikowano: 2014-02-27 14:32, ewa.budziszewska

Chcesz wpłynąć na miasto? Zrób to wspólnie z innymi. Weź udział w warsztatach Uzdrowisko Warszawa w Centrum Nauki Kopernik. Zaprojektuj dla miasta usługę, która poprawi jego funkcjonowanie.

Centrum Nauki Kopernik organizuje trzecią edycję warsztatów Uzdrowisko Warszawa. Tym razem mieszkańcy stolicy, łącząc się w interdyscyplinarne zespoły, będą mogli przejść praktyczną ścieżkę projektowania usług dla miasta pod okiem Roberta Pludry i Zuzy Sikorskiej  z Sieci  Latających Designerów Towarzystwa  Inicjatyw Twórczych „ę”. Drugi partner programu, City Partnerships, pomoże uczestnikom rozwijać ich  projekty po zakończeniu warsztatów. Inspiracją dla organizatorów są takie zjawiska, jak service design czy tzw. govjamy oraz trend zwiększania udziału mieszkańców w urządzaniu miast i zarządzaniu nimi.

Warsztaty Uzdrowisko Warszawa będą odbywać się w serii sobotnich spotkań od 15 marca do 12 kwietnia.  W programie m.in: spotkanie z przedstawicielami urzędu miasta, warsztaty z ekspertami, praca zespołowa nad prototypami usług, informacja zwrotna od mentorów, prezentacje finałowe. Kopernik zaprosił do współpracy w roli mentorów m.in.: Weronikę Rochacką, specjalistkę od projektowania społecznego i zarządzania designem; dr. Pawła Boguszewskiego z Instytutu biologii doświadczalnej im. M.  Nenckiego PAN; Sylwię Borkowską, liderkę City Partnerships, organizatorkę Waw City Hub.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy do 2 marca za pośrednictwem formularza na stronie: www.uzdrowisko.kopernik.org.pl.

Uzdrowisko Warszawa jest częścią międzynarodowego projektu KiiCS (Knowledge Incubation in Innovation for Creation of Science) finansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach 7 Programu Ramowego. Projekt trwa do stycznia 2015 roku. Równoległe działania realizowane są w kilku miastach Europy.