Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Urodzinowe spotkanie inicjatywy

opublikowano: 2015-10-28 12:10, a.matan

Za nami spotkanie z okazji  drugich urodzin inicjatywy lokalnej.  Spotkaliśmy się 27 października w Warsztacie przy pl. Konstytucji, żeby podsumować, w jaki sposób to narzędzie rozwinęło się w Warszawie przez ostatnie dwa lata. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ludzie, którzy od 2013 roku starają się realizować lokalne pomysły na zasadach współpracy między mieszkańcami, a urzędnikami, dlatego w Warsztacie gościliśmy mieszkańców, urzędników, dzielnicowych koordynatorów inicjatywy lokalnej oraz ambasadorów inicjatywy.

Kiedy weszła w życie uchwała wprowadzająca inicjatywę lokalną do stolicy, na początku wszyscy byli sceptyczni, ponieważ to narzędzie wymagało od obu stron zaangażowania, a procedury jeszcze nie były znane. Po dwóch latach kilka inicjatyw zamieniło się w kilkadziesiąt i za każdym razem urzędnicy wspólnie z mieszkańcami przecierają szlaki i uczą się, jak sprawnie realizować lokalne pomysły – od karmników na ptaki, po lokalne pikniki.

Nasze urodzinowe spotkanie dopełnił wernisaż  wystawy przygotowanej przez Kamilę Szubę, która przez kilka dni ze swoim aparatem towarzyszyła realizatorom inicjatwy lokalnej w ich działaniach. Wystawa będzie miała stałe miejsce w budynku Centrum Komunikacji Społecznej, a portrety aktywnych mieszkańców jeszcze nie raz zobaczycie online.

Dziękujemy wszystkim, którzy tak bardzo starają się każdego dnia, aby ich otoczenie było lepsze. Mamy nadzieję, że pracą naszego Zespołu możemy to Państwu trochę ułatwić. Poniedziałkowe spotkanie dedykowaliśmy naszej koleżance z Zespołu – Ewie Budziszewskiej-Zawartko, która zmarła w piątek 23 października. Ewa przegrała walkę z ciężką chorobą, ale nigdy nie zapomnimy, ile pasji, szacunku do innych ludzi i zaangażowania przekazywała nam każdego dnia. To dzięki Ewie powstała uchwała wprowadzająca inicjatywę lokalną w Warszawie.

Patronem urodzin był portal warszawa.ngo.pl – www.warszawa.ngo.pl/inicjatywa

Zdjęcia: Rafał Motyl