Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Skąd się biorą pomidory? [Inicjatywa lokalna na Pradze-Południe]

opublikowano: 2015-04-23 12:22, zwlodarczyk

Co zrobić by rodzice i dzieci wspólnie spędzali czas, a przy okazji dowiedzieli się czegoś nowego i mieli jeszcze przy tym dobrą zabawę? Grupa rodziców na Pradze-Południe postawiła na wspólne zakładanie ogródka warzywnego.

Żeby dzieci nie myślały, że pomidory rosną w Biedronce. To jeden z celów, jaki postawiła sobie Jaśmina Wójcik pisząc wniosek o inicjatywę lokalną. Inicjatywa polega na wspólnym zakładaniu  i prowadzeniu ogródka warzywnego przy  Przedszkolu nr. 211 im Kubusia Puchatka w Warszawie. Pozostałe cele to integracja rodziców dzieci uczących się w przedszkolu, poznanie tajemnic miejskiego ogrodnictwa, no i radość ze wspólnego spędzania czasu.

Jak to wygląda w praktyce, pisze sama inicjatorka:

 „Pierwsze spotkanie z rodzicami i dziećmi odbyło się w ostatnią sobotę (11 kwietnia) i wykonaliśmy prace przygotowawcze do posadzenia i wysiania roślin (zbiliśmy ramy podwyższonych grządek, wyłożyliśmy płyty chodnikowe, zagruntowaliśmy drewnochronem ścianki ogrodzeniowe, a także posialiśmy kwiaty do skrzynek). Przyszło naprawdę mnóstwo rodziców z dziećmi, Pani Dyrektor przygotowała dla dzieci soki. Dzieciaki mogły wspólnie pomagać, angażować się w pracę,  ale także bawić się na przedszkolnym placu zabaw.
(…) rośliny (sadzonki, nasiona, krzaczki) posadzimy na kolejnym spotkaniu, czyli 25 kwietnia. Mam nadzieję, że pogoda również dopisze (w tę sobotę było przepięknie!) i frekwencja rodziców także! Naprawdę było mnóstwo frajdy - rodzice się poznali, byli niezwykle chętni do pracy, wdrażali dzieci w meandry ogrodnictwa”.

Postępy w inicjatywie podglądać można na stronie: https://www.facebook.com/events/1725283781031931/1727375380822771/

A 25 kwietnia od godziny 10:00  zaangażowani w inicjatywę rodzice i dzieci będą siać i sadzić kolejne rośliny J