Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Sezon na działania lokalne w pełni!

opublikowano: 2014-05-23 10:54, ewa.budziszewska

W najbliższą sobotę, 24 maja, zapraszamy na białołęcki piknik rodzinny w parku Henrykowskim, który rozpocznie się j o godz. 11.00 licznymi atrakcjami skierowanych do każdego uczestnika, zarówno dla rodziców (w postaci szkoleń m.in. z chustowania niemowląt czy masażu shantala), jak i całych rodzin (jazda konna, zabawy integracyjne, konkursy z nagrodami, pneumatyczne zamki i zjeżdżalnie, konkursy biegowe), a także miłośników motoryzacji (m.in. symulatory zderzeń oraz dachowania, które specjalnie na tę okazję przygotuje Instytut Transportu Drogowego).

Piknik jest organizowany przez mieszkańców Białołęki i licznych partnerów przy współpracy Urzędu Dzielnicy, jako inicjatywa lokalna.

Co to jest inicjatywa lokalna? Jest to forma współpracy Urzędu i mieszkańców, umożliwiająca realizację pomysłów na rzecz zmian w najbliższej okolicy. Wniosek o realizację inicjatywy lokalnej mogą złożyć zarówno mieszkańcy, jak i reprezentujące ich organizacje pozarządowe. Szczegóły dotyczące inicjatywy, w tym generator wniosku  można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce inicjatywa lokalna.

Z inicjatywy lokalnej skorzystało już dziewięć grup mieszkańców Warszawy, którzy zaproponowali realizację rozmaitych działań polegających na upiększeniu swojej ulicy, integracji mieszkańców poprzez wspólne świętowanie w trakcie pikniku, czy wydanie lokalnej gazetki. Na początku kwietnia rozpoczęto realizację pierwszej w Warszawie inicjatywy lokalnej, której celem było stworzenie przestrzeni, z której będzie mógł korzystać każdy spacerowicz pojawiający się na terenie Osiedla Jazdów. Kolejne trzy inicjatywy są w trakcie realizacji, dwie w Śródmieściu oraz jedna w Wesołej.

Dla osób, które chciałyby nawiązać współpracę z urzędem w formie inicjatywy lokalnej, do końca czerwca uruchomiony będzie punkt informacyjny, który będzie czynny w każdy poniedziałek w godz. 16.00-18.00 w Warsztacie przy pl. Konstytucji 4. Informacje możne również uzyskać pisząc e-mail na adres inicjatywa@um.warszawa.pl.  

Serdecznie zapraszamy!