Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Ruszyły przygotowania do Podwórkowej Gwiazdki!

opublikowano: 2014-10-29 09:43, a.matan

 
Podwórkowa Gwiazdka to inicjatywa, której celem jest integracja i budowanie dobrych relacji sąsiedzkich w najbliższym otoczeniu. Jest działaniem dobrowolnym, które nie wymaga nakładów finansowych, tylko chęci i odrobiny zaangażowania. Jest także doskonałą okazją do refleksji nad działaniami w przestrzeni miejskiej i niesienia pomocy potrzebującym. W organizację inicjatywy z roku na rok angażuje się coraz więcej sąsiedztw z całej Warszawy. W ubiegłym roku wspólnie świętowało ponad 30 punktów sąsiedzkich.
 
Organizatorem wydarzenia może być każdy – nieformalna grupa mieszkańców, organizacje pozarządowe czy lokalne miejsca aktywności – czyli wszyscy, którzy chcą nawiązać życzliwe relacje z sąsiadami i coś zmienić na swoim podwórku. Jak to zrobić? Wystarczy wspólnie z sąsiadami przygotować ozdoby świąteczne, ubrać osiedlowe drzewko bądź wesprzeć lokalną instytucję potrzebującą pomocy.
 
Aby włączyć się do akcji i uzyskać wsparcie Q-Ruchu Sąsiedzkiego, wystarczy wypełnić zgłoszenie online, dostępne na www.InicjatywySasiedzkie.pl lub skontaktować się z koordynatorką Podwórkowej Gwiazdki, Aleksandrą Wolczyk (aleksandraw@cal.org.pl). Więcej informacji i katalog praktycznych porad na blogu www.PodworkowaGwiazdka.blogspot.com oraz Facebook’u Q-Ruchu Sąsiedzkiego.

Informacja pochodzi ze strony: www.wiadomoscisasiedzkie.pl