Ruszył nowy projekt "Otwarta Warszawa"

opublikowano: 2014-06-17 15:17, ewa.budziszewska

Z dniem 16 czerwca wystartowała Otwarta Warszawa – nowa platforma internetowa, dzięki której mieszkańcy Warszawy zyskają wpływ na kształt swojego miasta. Zasady są proste – dziel się rozwiązaniami korzystnymi dla miasta, głosuj na najlepsze i zdobywaj nagrody.

Platforma Otwarta Warszawa pozwala zaangażować bogactwo talentów mieszkańców całego miasta po to, aby wyselekcjonować i wybrać najlepsze rozwiązania dla Stolicy.
W ciekawy i wciągający sposób każdy może zaangażować się i zgłosić swój kreatywny pomysł oraz rozwiązanie na zmianę Warszawy, zgłaszając nowatorskie rozwiązania, nadsyłając filmy, teskty, projekty.

W zamian,  najlepsze rozwiązania bedą nagradzane wyjątkowymi nagrodami, stworzonymi specjalnie dla tego projektu i dostepnymi tylko dla jego uczestnków, zarówno finansowymi, jak rzeczowymi. Nagrodą dla wszystkich mieszkańców będzie również realizacja wybranych rozwiązań przez m.st. Warszawę, w uzgodnionych terminach.

Dzięki otwartym pytaniom, mieszkańcy będą mogli tworzyć rozwiązania dotyczące zagospodarowania przestrzeni miasta, rozwijania rekreacji i kultury. Będą też mogli tworzyć wizję przyszłej Warszawy – miasta naszych marzeń. Wszystko to realizowane będzie w intuicyjnym podziale na obszary tematyczne.

Pytania dedykowane będą wszystkim tym, dla których ważna jest Warszawa dzisiaj a także jest istotna jej przyszłość. Mieszkańcy, którzy zarejestrują się na platformie Otwarta Warszawa będą dyskutować i głosować na zgłoszone rozwiązania, które następnie zostaną ocenione przez jury.

Nadrzędnym celem projektu Otwarta Warszawa jest oddanie głosu mieszkańcom i umożliwienie wpływania na kształt Stolicy, o jakiej marzą. Dzięki Waszemu zaangażowaniu mogą powstać rozwiązania, które zmienią Nasze Miasto.

Projekt trwać będzie do końca br.

Platforma dostępna jest pod adresem: www.otwartawarszawa.pl oraz na fanpagu otwartej Warszawy