Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Rusza cykl bezpłatnych szkoleń dla warszawskich MAL!

opublikowano: 2016-09-23 13:30, zwlodarczyk

Miejsca aktywności lokalnej (MAL) to miejsca różnego typu, które realizują ideę otwartości na społeczność lokalną - sprzyjają realizowaniu pomysłów mieszkańców, nawiązywaniu sąsiedzkich relacji oraz aktywnemu spędzaniu czasu wolnego w najbliższym otoczeniu. Miejsca te wspierają lokalne działania bezpłatnie, mogą m.in. nieodpłatnie udostępniać mieszkańcom przestrzeń i sprzęt potrzebny do działań, współorganizować lokalne wydarzenia.

Ideę MAL mogą realizować m.in.:instytucje publiczne, np. biblioteki, domy kultury, szkoły, ośrodki pomocy społecznej; lokalni przedsiębiorcy, np. klubokawiarnie, kawiarnie, sklepy, prywatne teatry; organizacje pozarządowe (NGO), np. udostępniając lokale przez nie wynajmowane; spółdzielnie mieszkaniowe i rady osiedli, np. kluby osiedlowe.

 Dla wzmocnienia warszawskcih MAL-i ruszamy z cyklem bezpłatnych szkoleń przygotowanych specjalnie dla nich!

Spotkanie inaugurujące nowy sezon sieci miejsc aktywności lokalnej połączone będzie z pierwszym warsztatem „Ćwiczenia z zaangażowania” (prowadzonym przez doświadczone trenerki z Future Simple. Odbędzie się ono w czwartek 6 października br. o godz. 17.00 w Dużym Pokoju (ul. Warecka 4/6, wejście od ul. Kubusia Puchatka). Spotkanie potrwa do ok. godz. 20.00. Prosimy o potwierdzenie przybycia na spotkanie na adres mal@um.warszawa.pl do 30 września.

Warsztaty i szkolenia przez nas przygotowane będą okazją do zyskania nowych umiejętności i wiedzy, ale i wzajemnego poznania się, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. Spotkania odbywać się będą raz na 2-3 miesiące, obejmą także zagadnienia zaproponowane przez same MAL-e. Wiecej o szkoleniach w zakładce "Szkolenia dla MAL"

Nabór do sieci MAL jest otwarty, zapraszamy nowe miejsca!  Stale aktualizowana baza MAL znajduje się na stronie http://inicjatywa.um.warszawa.pl/siecmal. Do bazy można dołączyć w każdej chwili wypełniając krótki formularz.