Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Razem zmieniajmy Pragę

opublikowano: 2014-04-16 12:43, ewa.budziszewska

Ruszył konkurs „Warsztaty projektowe Praga Północ”. Jego celem jest stworzenie koncepcji zmian przestrzennych, społecznych i gospodarczych na tym obszarze. Pomysły mają obejmować przekształcenia lokali użytkowych, zmiany funkcjonalne ulic i placów, czy nowe rozwiązania komunikacyjne.

W pierwszym etapie konkursu zostanie wyłonionych 5 zespołów projektowych. W kolejnym etapie każdy z nich stworzy koncepcję rewitalizacji wyznaczonego obszaru. Pomysły zostaną wykorzystane do budowania Zintegrowanego Programu Rewitalizacji na lata 2014-2020.

 Nabór zespołów trwa do 15 maja. Prace warsztatowe potrwają do 23 czerwca. Każdy z pięciu zespołów za swoją pracę otrzyma wynagrodzenie - 15 000 złotych.

Mapa terenu objętego konkursem, regulamin, szczegółowe informacje dotyczące zasobu lokalowego na wybranym obszarze, są dostępne na stronie internetowej konkursu.

Konkurs wpisuje się w przygotowanie nowego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji na lata 2014-2020. W dzielnicach: Praga-Północ, Praga-Południe i Targówek już trwają konsultacje. Mieszkańcy stworzyli listę lokalnych problemów z zakresu kultury, sztuki, rekreacji, sportu, przedsiębiorczości edukacji czy polityki społecznej. Następnym etapem będzie stworzenie projektów konkretnych rozwiązań, które staną się podstawą do realizacji programu.