Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Śródmieście działa – święto inicjatyw społecznych 2015

opublikowano: 2015-06-15 12:49, zwlodarczyk

W sobotę 13 czerwca na skwerze przy Pl. Konstytucji 4 i w Warsztacie odbył się drugi piknik „Śródmieście Działa – święto inicjatyw społecznych”. Blisko 40 śródmiejskich organizacji pozarządowych zaprezentowało w formie aktywnych warsztatów i zajęć swoją działalność i zaprosiło Warszawiaków do wspólnej zabawy.

W siedmiu strefach tematycznych goście pikniku mogli dowiedzieć się jak zaangażować się na rzecz najbliższej okolicy, jak wieść zdrowe i aktywne życie, prezentowano także ofertę zajęć hobbystycznych i rozwijających talenty. Aż 13 drużyn wzięło udział w grze miejskiej, w której uczestnicy odwiedzali śródmiejskie organizacje pozarządowe poznając ich działalność.

Debata „Sen o Śródmieściu” z udziałem m.in. Wojciecha Turkowskiego, Burmistrza Dzielnicy Śródmieście przyciągnęła sporą publiczność. Debatowano głównie o polityce społecznej Dzielnicy i kwestiach  łatwego dostępu do kultury.

Warszawiacy mieli też szansę przekonać się o tym jak działa Wymiennik – społecznościowy system wymiany.

O możliwościach wsparcia organizacji pozarządowych i mieszkańców informowali także przedstawiciele Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.

Piknik zorganizowali Warsztat Warszawski i Dzielnicowa Komisja Dialogu Społecznego w Śródmieściu.