"Śródmieście działa!" już w tę sobotę w Warsztacie przy...

opublikowano: 2014-05-14 12:51, mkuszewski old

"Śródmieście działa!" już w tę sobotę w Warsztacie przy placu Konstytucji 4

17 maja zapraszamy mieszkańców Warszawy na plac Konstytucji 4 do Warsztatu na święto śródmiejskich organizacji pozarządowych. Na wszystkich zainteresowanych będzie czekało wiele atrakcji:

W WARSZTACIE w godz.12:00 – 13:00 odbędzie się debata pn. “Po co nam organizacje?”

To pytanie zadamy przedstawicielkom i przedstawicielom warszawskiego samorządu i organizacji pozarządowych: Annie Gierałtowskej – Współprzewodniczącej Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Krzysztofowi Czubaszkowi – Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, Marcinowi Wojdatowi – Pełnomocnikowi Prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, Monice Banach – Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy (akcja „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!”) oraz Piotrowi Frączakowi - Prezesowi Ogólnopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych

Przed WARSZTATEM w godz.12:00 – 19:00 organizacje pozarządowe przygotowały:

• Piknik Organizacji Pozarządowych

Poznajcie bliżej charakter śródmiejskich organizacji, działających w różnych dziedzinach. Na stoiskach będą czekały na Was warsztaty artystyczne, kuglarskie, zabawy zręcznościowe, quizy, happeningi artystyczne, plenerowe studio fotograficzne, pokazy sportowe, gry planszowe, ciekawe dyskusje i wiele innych atrakcji!

• Targi Przedsiębiorczości Społecznej

Kiermasz produktów i usług wytwarzanych w ramach działalności organizacji pozarządowych i spółdzielni socjalnych

• Infopunkt

Tu dowiecie się więcej o organizacjach, działających w Śródmieściu i poznacie ich ofertę; spotkacie też przedstawicieli Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, którzy opowiedzą jak mieszkańcy Warszawy mogą działać, aby zmieniać swoje najbliższe otoczenie

• Strefę twórcza w godz.12:00 – 18:00

Fundacja „Vlep[v]net” przeprowadzi warsztaty
    sitoduku -12:00-14:00 & vlepki 14:00-16:00, które zakończą się wspólnym wylepianiem witryny -16:00-18:00

Spółdzielnia Socjalna MaM
    nauczy nas jak stworzyć filcowe breloki do torebek i kluczy godz. 14:00-15:30 oraz 16:00-17:30

• Strefę dla dzieci w której odbędą się zajęcia i zabawy dla najmłodszych

• Strefę kulinarna -  w godz.14:00 – 18:00 z Fundacją Kuroniówka ugotujemy smaczne, racjonalne i szybkie potrawy przy wspólnym stole.

Wszyscy uczestnicy w godz. 14:00 – 17:00 będą mogli wziąć udział w grze miejskiej Kim jest „Wielki partycypator?” Za przebycie trasy czekają nagrody. Do gry można się przyłączyć w dowolnym momencie. Ważna jest jedna zasada: Zaczynamy i kończymy w Warsztacie (pl. Konstytucji 4).

Wytrwałych zapraszamy wieczorem w godz.19:00-20:00 na Koncert Eugeniusza Tiemnikowa
Piosenki z recitalu: „Śpiewana Współczesna historia Polski – Niezapomniane piosenki”, oparty na utworach śpiewanych w przeszłości przez M. Fogga, E.Fettinga, J.Połomskiego. B.Ładysza i innych wspaniałych polskich śpiewaków.

Na sam koniec od 20:00 zapraszamy na potańcówkę z kolektywem dj-skim „Panowie z Twardej”.

Więcej informacji na: www.warsztatwarszawski.blogspot.com

Organizatorzy:
Fundacja Inicjatywy Społeczno-Ekonomicznych FISE: www.fise.org.pl
Dzielnicowa Komisja Dialogu Społecznego Śródmieście
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FRSO: www.frso.pl

Patroni medialni:
TVP Warszawa
Hello Warsaw
Ogarnij Miasto/Get Your Head Around the City
ngo.pl

Śródmieście działa, działaj i Ty!

Zapraszamy!