Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Pomysł na Skarpę | 27.06

opublikowano: 2015-06-24 11:15, a.matan

Fundacja Culture Shock i Pracownia Dóbr Wspólnych mają przyjemność zaprosić na plenerowe wydarzenie „Pomysł na Skarpę” organizowane w dniu 27 czerwca, dedykowane wszystkim, którzy chcą twórczo ożywić Skarpę Warszawską oraz wykorzystać jej potencjał

Wydarzenie adresowane do mieszkańców stolicy pozwoli im zastosować swoją wiedzę do ulepszenia przestrzeni publicznej w rejonie Skarpy przy użyciu narzędzia „inicjatywy lokalnej” (instrument współpracy między mieszkańcami a samorządem).

Będziemy szukać odpowiedzi na pytania:

czego brakuje na Skarpie?

w jaki sposób można uatrakcyjnić jej teren?

jak zachęcić mieszkańców i turystów do spacerowania szlakiem Skarpy?

jakie wydarzenie kulturalne czy integracyjne warto zorganizować na Skarpie?

Na miejscu będą zdjęcia, makieta skarpy i inne źródła inspiracji. Zaproszeni eksperci pomogą dopracować pomysły i opowiedzą, jak wykorzystać do ich realizacji inicjatywę lokalną. Uczestnicy warsztatów otrzymają plecakoworki z logo Warszawskiej Drogi Kultury. Pomysły będzie można wysłać także online do 5 lipca za pomocą prostej ankiety, którą opublikujemy wkrótce.

Najciekawszy pomysł zostanie wybrany przez jury złożone z przedstawicieli instytucji kultury działających na skarpie. Pomożemy zamienić go we wniosek o inicjatywę lokalną, który zostanie złożony w urzędzie dzielnicy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem najpóźniej w przyszłym roku zwycięski pomysł zmaterializuje się dzięki mieszkańcom.

Wydarzenie “Pomysł na Skarpę” inauguruje projekt „Wymiennik/Kooperacja – międzysektorowa koalicja na rzecz dobra wspólnego”, który polega na łączeniu potrzeb i zasobów mieszkańców Warszawy oraz warszawskich instytucji kultury, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz przedsiębiorstw. Wspólnie chcemy zmieniać i tworzyć to miasto, dzieląc się czasem, udostępniając niewykorzystane zasoby i wymieniając owocami naszych talentów. Wymiana będzie opierać się na społecznościowej walucie, która od 2012 roku jest z powodzeniem stosowana przez użytkowników serwisu Wymiennik.org.

 Partnerem wydarzenia jest Otwarty Jazdów.

Działanie współfinansowane ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

www.cultureshock.pl, www.fb.com/WymiennikWarszawa