Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Pierwsze śniadanie w Dobrym Towarzystwie ze Spółdzielnią Kultury

opublikowano: 2017-03-10 13:40, a.matan

Spółdzielnia Kultury to internetowa przestrzeń, w której instytucje, organizacje, grupy nieformalne, miejsca aktywności lokalnej i wszyscy chętni, nieodpłatnie dzielą się swoimi zasobami – przestrzenią, sprzętem, produktami kultury. Znajdziemy tam zasoby, które możemy pożyczyć nieodpłatnie na organizację działań lokalnych/kulturalnych/społecznych, które są niekomercyjne i otwarte dla mieszkańców Warszawy. Każdy może skorzystać z zasobów Spółdzielni kultury, każdy też może udostępnić swój zasób.

Realizowana jest już idea dzielenia się jedzeniem, samochodami, swoim czasem i umiejętnościami. Pożyczamy sobie różne rzeczy na różnych zasadach. Co zyskujemy? Dlaczego warto się dzielić? Jak to robić jako instytucja/organizacja/miejsce? Co może być ważne dla mnie, a co ważne jest dla innych? 

Spotykajmy się na smacznym śniadaniu - poznajmy się i porozmawiajmy.

Inspirować nas będzie Maria Dąbrowska-Majewska współzałożycielka Praskiej Biblioteki Sąsiedzkiej i Czytelni na Bazarze Różyckiego,inicjatorka kampanii społecznej Książki w Pudle, absolwentka Szkoły Liderów i laureatka nagrody Polcul.

Kiedy? 30 marca,10.00-12.00
Gdzie? Klubokawiarnia Jaś & Małgosia (aleja Jana Pawła II 57)

Wstęp wolny, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy do 23 marca: greta@dorozkarnia.pl

Dlaczego warto spotkać się na śniadaniu?
- dostaniesz moc motywacji, inspiracji i energii do działania
- poznasz punkt widzenia wielu osób - spotkanie jest możliwością wymiany doświadczeń, wiedzy
- poznasz inne osoby z Dzielnicowych Domów Kultury, instytucji i organizacji, dla których idea dzielenia się różnymi zasobami jest ważna
- będziesz w “dobrym towarzystwie” i zrobisz coś dobrego dla miasta i jego mieszkańców

Spółdzielnia Kultury powstała z inicjatywy dzielnicowych domów kultury, realizowana jest przez Warszawski Program Edukacji Kulturalnej i Centrum komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.

www.spoldzielniakultury.waw.pl