Październikowe warsztaty z inicjatywy lokalnej

opublikowano: 2014-10-10 15:22, zwlodarczyk

Jesień nie musi być szara i depresyjna, może być aktywna i sąsiedzka! Zapoznaj się z inicjatywą lokalną, narzędziem współpracy mieszkańców z Miastem, i wyjdź z inicjatywą na jesień dla swojej najbliższej okolicy!

Na jesieni kontynuujemy nasze działania informacyjne związane z inicjatywą lokalną. W czwartek 9 października, w ramach INFOpunktu, odbyło się spotkanie informacyjne w Warsztacie na pl. Konstytucji 4 (poniżej zamieszczamy prezentację  ze spotkania). W najbliższych tygodniach zapraszamy natomiast na praktyczne warsztaty z inicjatywy lokalnej.

Najbliższe warsztaty:

14 października, wtorek, 18.00-20.00, w ramach projektu „63 działania na 63 dni Powstania”, Warsztaty odbywać się będą w siedzibie Stowarzyszenia Harcerskiego przy
ul. Hożej 57 lok. 44, zapisy: mtchorznicka@sh.org.pl.

Warsztat organizowany przez: Stowarzyszenie Harcerskie i  Okręg Mazowiecki Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

18 października, sobota, godz. 11.00-13.30, podczas organizowanej przez Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu, Warszawskiej Wymiany Aktywności. Zapisy: wolontariat@uw.edu.pl (trwają do piątku, 17.10, do godziny 12:00 lub do wyczerpania miejsc)

Opis: Wciel się w rolę zaangażowanego mieszkańca i razem z innymi zaplanuj inicjatywę lokalną! Szukajcie wspólnych celów, odnajdujcie ukryte potencjały lokalnej społeczności. Podejmijcie wyzwanie i spełnijcie marzenia mieszkańców Waszej okolicy!

Warsztat organizowany przez: Zespół Inicjatyw Społecznych (Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy)

21 października, wtorek, 18.00-20.00, w ramach projektu „63 działania na 63 dni Powstania”, zapisy: mtchorznicka@sh.org.pl.

29 października, środa, 18.00-20.30, Warsztat, zapisy: inicjatywa@um.warszawa.pl

Podczas warsztatów dowiesz się czym jest inicjatywa lokalna i jak możesz ją wykorzystać
w działaniu na rzecz swojej najbliższej okolicy, wspólnie przejdziemy też symulację całego procesu inicjatywy. W zależności od potrzeb grupy pracować będziemy na fikcyjnych lub realnych pomysłach uczestników warsztatu.

Wszystkie warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Pliki do ściągnięcia

1. Prezentacja ze spotkania informacyjnego na temat inicjatywy lokalnej (Warsztat, 9.10.2014) (plik: inicjatywa INFOpunkt - 9 października 2014.pdf, rozmiar pliku: 4068 KB)