Otwarta Warszawa w akcji!

opublikowano: 2015-10-10 09:00, zwlodarczyk

Warszawiacy dzielą się pomysłami na wizję swego miasta za 15 lat. W ramach aktualizacji Strategii rozwoju m.st. Warszawy rozpoczęto działania pod hasłem: #Warszawa2030.

W ponad 100 lokalizacjach w mieście zostały ustawione „pudełka pomysłów”,

do których każdy może wrzucić ankietę z opisem swojej własnej wizji Warszawy w 2030 roku. Dodatkowo ankietę będzie dostępna podczas niektórych imprez organizowanych w mieście.  Mapa miejsc gdzie udostepniona jest ankieta znajduje się na stronie internetowej projektu Otwarta Warszawa: www.otwartawarszawa.pl/warszawa2030

W czwartek (07.10) przedstawiciele Otwartej Warszawy zaopatrzeni w ankiety i „pudełka pomysłów” byli obecni na debacie zorganizowanej w Muzeum Woli, w ramach Festiwalu Nowych Warszawiaków: „Wspólna Warszawa, czyli jak się (nie)integrujemy”. Zbierali ankiety podczas Inauguracyjnego Kina pod Chmurką na Placu Politechniki Warszawskiej.

W sobotę przedstawiciele Otwartej Warszawy będą zachęcać do dzielenia się wizją rozwoju stolicy podczas Oleander Fest 2015, Grand Bazaru – targów mody w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy, Święta ulicy Kubusia Puchatka oraz Święta Dyni w Folwarku Bródno.

W dniach 11, 17  i 25 października ankiety będą mogli wypełnić uczestnicy eventów i warsztatów organizowanych w Nowym Forcie na warszawskim Żoliborzu.

W czwartek (8.10) na fanpagu Otwartej Warszawy opublikowano pierwszy z serii filmów nakręconych z udziałem warszawiaków na ulicach stolicy. Z wywiadów będzie się można dowiedzieć jak mieszkańcy miasta wyobrażają sobie Warszawę za 15 lat.  Pierwszy odcinek będzie poświęcony przestrzeni miejskiej. Co tydzień zostaną opublikowane kolejne dwie części „miniserialu” dokumentalnego o stolicy przyszłości. Zapraszamy do odwiedzania fanpaga na FaceBooku facebook.com/OtwartaWarszawa?fref=ts. Filmik można już zobaczyć na kanale YouTube Otwartej Warszawy www.youtube.com/watch?v=FAFf_I7VCWw.

Do opowiadania o stolicy przyszłości, Miasto Stołeczne Warszawa i Otwarta Warszawa zaprosiły także uczniów szkół ponadpodstawowych. Specjalnie dla nich został przygotowany konkurs literacki, wśród jurorów konkursu znajduje się m.in. znana pisarka i działaczka warszawska Sylwia Chutnik. Nietypowe opowiadanie futurystyczne zostanie  stworzone wspólnymi siłami przez internautów na stronie otwartawarszawa.pl/warszawa2030/futurestory/ gdzie znajduje się jego pierwszy fragment. Jaki będzie dalszy ciąg? Napiszą go sami mieszkańcy miasta. Miłośnicy gier komputerowych także mogą wyrazić swoją wizję warszawy w kreatywny sposób, dla nich przygotowano konkurs z atrakcyjnymi nagrodami finansowymi. Więcej o konkursie na stronie: otwartawarszawa.pl/warszawa2030/minecraft/.