Okryj Warszawę aktywnych mieszkańców [MAPA]

opublikowano: 2015-04-20 16:20, zwlodarczyk

Mapa Warszawa aktywnych mieszkańców dostępna jest na stronie www.inicjatywa.um.warszawa.pl Dzięki tematycznym filtrom możesz sam/a decydować, które miejsca chcesz w danej chwili wyświetlić (jedną kategorie, dwie, a możesz wszystkie naraz?) Po kliknięciu na wybraną lokalizację możesz przeczytać jej opis oraz zobaczyć zdjęcia działań w niej realizowanych.

Wejdź w mapę Warszawa aktywnych mieszkańców i sprawdź:

• gdzie otrzymasz bezpłatny "Niezbędnik aktywnych mieszkańców" (od maja 2015)
  • gdzie zostały lub są realizowane inicjatywy lokalne
  • gdzie oraz kto wspiera w ich realizacji (Ambasadorzy inicjatywy lokalnej)
  • gdzie znajdują się warszawskie miejsca aktywności lokalnej

Mapę zobaczyć możesz takze TU

„Niezbędnik aktywnych mieszkańców” to przewodnik,który pomoże mieszkańcom zrealizować pomysły na zmianę swojego otoczenia i wskaże, jak współdziałać z urzędami i innymi partnerami w tym zakresie. Miasto oferuje szereg narzędzi wspierających obywatelską aktywność mieszkańców. Niezbędnik tłumaczy czym są wszystkie te narzędzia i jak z nich korzystać. Pomaga również odnaleźć się w skomplikowanej strukturze miasta i dzielnicy. (Bezpłatne egzemplarze "Niezbędnika" dostępne będą od maja 2015 w wybranych kawiarniach i klubokawiarniach, domach kultury, miejscach aktywności lokalnej itp. Pełna lista lokalizacji zostanie uzupełniona na przełomie kwietnia i maja 2015).

Inicjatywa lokalna to "forma współpracy jednostek samorządu terytorialnego z ich mieszkańcami, w celu wspólnego realizowania zadania publicznego na rzecz społeczności lokalnej". Dlatego jeżeli wraz z innymi mieszkańcami macie pomysł na konkretne, ważne dla Was i Waszej społeczności przedsięwzięcie, to możecie złożyć wniosek do Miasta, aby wspólnie ten pomysł zrealizować. Realizacja inicjatywy lokalnej polega na WSPÓŁPRACY obu stron – mieszkańców i Miasta.

Zadaniem Ambasadorów inicjatywy lokalnej jest upowszechnianie wiedzy na temat inicjatywy lokalnej oraz innych form aktywności społecznej i obywatelskiej na rzecz społeczności lokalnych.

Miejsca aktywności lokalnej to miejsca, w których mieszkańcy Warszawy mogą spotkać się z sąsiadami, zorganizować debatę czy spotkanie. To miejsca, których charakter i program działań określają sami mieszkańcy, a nie dom kultury czy urząd dzielnicy.

Mapę Warszawa aktywnych mieszkańców przygotował Zespół Inicjatyw Społecznych (Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy). Masz uwagi lub sugestie do mapy? Napisz: inicjatywa@um.warszawa.pl

(Uwaga: w przypadku korzystania z przeglądarki Internet Explorer zalecamy otwieranie mapy poprzez ten link )