Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Ogród społecznościowy na Forcie Bema- UMOWA PODPISANA!

opublikowano: 2015-08-17 09:47, zwlodarczyk

13 sierpnia podpisano umowę na realizację pierwszej inicjatywy lokalnej na Bemowie - "Ogród Społecznościowy- Fort Bema", a już dwa dni później mieszkańcy zorganizowali piknik w miejscu przyszłego ogrodu.

13 sierpnia 2015 r. została podpisana umowa na realizację projektu pn. „Ogród społecznościowy – Fort Bema” złożonego w ramach Inicjatywy Lokalnej.  

Ogród społecznościowy - Fort Bema to koncepcja utworzenia ogrodu społecznościowego na terenie Fortu Bema z sadem, pasieką i ...łąką kwietną. Będzie to nie tylko miejsce rekreacji, ale także edukacji ekologicznej mieszkańców i uczniów z Bemowa. Wykorzystane zostaną rosnące już w Forcie Bema drzewa owocowe, znajdzie się miejsce na łąkę kwietną z rodzimymi gatunkami roślin i grządki warzywne do dyspozycji mieszkańców oraz pasiekę z ulami. Na terenie ogrodu odbywać się będą zajęcia edukacyjne w postaci wykładów i warsztatów prowadzone przez doświadczonych botaników, ornitologów, entomologów, pszczelarzy i ogrodników. Mieszkańcy będą spotykać się tam, żeby brać udział w wydarzeniach kulturalnych. Ogród będzie dostępny dla wszystkich.

Ogród powstanie na terenie starego sadu przy ulicy Waldorffa, tuż przy wejściu na Fort. Wśród inicjatorów projektu są: Paulina Fabrowska, Anna Mazur, Małgorzata Gyra-Rusińska, Anna Górecka-Jakimcio, Karol Podyma (Fundacja Łąka), Kamil Baj (Pszczelarium), Agnieszka Skórska (Pszczelarium), Sławek Sendzielski.

15 sierpnia odbył się Piknik w Ogrodzie Społecznościowym - Fort Bema,  który był świetną oakzją do poznania koncepcji ogrodu, jak również spędzenia czasu w miłym towarzystwie przy jedzeniu, grach i zabawach (bierki ogrodowe, chodzenie po linie). odbyły się także warsztaty dla chętnych m.in. ogrodniczy, pszczelarski przy szklanym ulu, zbieranie nasion i robienie bomb nasiennych. A dodatkowo wystawa zdjęć dotycząca Fortu Bema i ogrodu.

Zachęcamy do śledzenia postępów w realizacji Ogrodu na TEJ STRONIE.

(Zdjęcia organizatorów inicjatywy).