Nowy dom sąsiedzki na Woli - otwarcie w weekend

opublikowano: 2016-02-24 15:30, a.matan

Na mapie Warszawy pojawia się nowe miejsce przyjazne sąsiadom. Klub przy ul. Młynarskiej 35a otwiera się na inicjatywy mieszkańców, tworząc przy tym własną ofertę programową. Poniżej ogłoszenie prosto z Woli:

Działalność rozpoczynamy zapoznawczą parapetówką. Będziemy trenować się w kreatywnym pisaniu, grać na interaktywnym obrazie, odkrywać historię Woli, budować miasto z klocków i integrować się przy grach towarzyskich. Przyjdź i twórz to miejsce razem z nami.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy: mlynarska@wck-wola.pl, tel.: 22 631 30 51

Jak do nas trafić? O tak: https://goo.gl/4ZkwBg

PROGRAM WEEKENDU OTWARCIA:

♥ 26 LUTEGO (PIĄTEK)

☛ 17:00-20:00 Loesje Poland – warsztaty kreatywnego pisania dla młodzieży i dorosłych (część I).
Zabawy z językiem, poszukiwanie nowych znaczeń w utartych hasłach i wyrażanie własnych myśli za pomocą sloganów.

♥ 27 LUTEGO (SOBOTA)

☛ 9:00 – 12:00 Loesje Poland – warsztaty kreatywnego pisania dla młodzieży i dorosłych (część II).

☛ 10:00 – 12:00 Co nas kręci na Woli? Młynów i jego wiatraki - warsztaty architektoniczne „MiastoKlocki”. Spróbujemy odtworzyć ruchliwy klimat dzielnicy z początków XIX w., budując miasto, a w nim młyny! Warsztaty dla rodziców z dziećmi w wieku 6-12 lat.

☛ 10:00 – 13:00 Śniadanie po sąsiedzku – przynieś coś dobrego na wspólny stół i zjedz śniadanie razem z nami. Przy okazji opowiemy o nowym klubie i zachęcimy do zgłaszania własnych pomysłów na działania.

☛ 13:00 – 14:00 Siła pasji – występ pasjonatów poezji, gry na pianinie i śpiewu w wykonaniu Andrzeja Kowalczyka (didżej, prowadzący Dancingi Międzypokoleniowe) Wandy Trentowskiej (amatorka śpiewu obdarzona niskim, ciepłym głosem) Maria Sołtan-Dobrzyńska (pełna pasji miłośniczka śpiewu i poezji, prowadzi grupę Wędrowniczki), Mirosław Zygmunt i Marek Jaszczur (wolni i niezależni amatorzy działań teatralnych).

☛ 16:00 – 18:00 WYDARZENIE SPECJALNE:
Wernisaż interaktywnej dźwiękowej instalacji Dotyk i Prąd.
Koncert improwizowany w wykonaniu Sean'a Palmera (aktor, wokalista, założyciel Chor eksperymentalny Gre Badanie), Pawła Szamburskiego (klarnecista, improwizator, współzałożyciel wydawnictwa muzycznego Lado ABC, członek duetu SzaZa) i Patryka Zakrockiego (skrzypek, improwizator, współtwórca GABINET MASAŻU UCHA WEWNĘTRZNEGO, członek duetu SzaZa).

♥ 28 LUTEGO (NIEDZIELA)

☛ 10:00 – 12:00 Wola w Ruch - tworzenie animacji poklatkowej zainspirowanej starym zdjęciem Młynowa. Podczas warsztatu stworzymy krótką filmową opowieść, łączącą przeszłość, teraźniejszość i wyobraźnię uczestników. Warsztaty dla rodziców z dziećmi w wieku 6-10 lat.

☛ 12:00 – 13:30 Spotkanie z historią Młynowa.
Zagłębimy się w przeszłość dzielnicy – wolne elekcje (pomnik), prześledzimy rozwój regionu (od terenów rolniczych i ogrodniczych po rozwój przemysłu), cmentarze ewangelickie i ważne przedwojenne obiekty Młynowa, opowiemy o etymologii nazw ulic i regionu.
Wykład poprowadzi Patrycja Jastrzębska (historyk sztuki, pomysłodawczyni Tu było, tu stało i prezeska Masław Stowarzyszenie)

☛ 13:30 – 17:00 Popołudnie z grami dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, seniorów, które poprowadzi grupa FANI GIERhttp://fanigier.net/

Niebanalna rozrywka przy grach familijnych, logicznych, strategicznych, ekonomicznych i towarzyskich. Będzie również możliwość nauki gry w brydża.

Zdjęcia z otwarcia poniżej (fot. Zespół Inicjatyw Społecznych CKS i Bemowiacy)