Niezbędnik aktywnych mieszkańców, czyli jaki mamy wpływ na swoje...

opublikowano: 2015-01-16 10:47, a.matan

Niezbędnik aktywnych mieszkańców, czyli jaki mamy wpływ na swoje otoczenie. Nowa publikacja!

Jak mieszkańcy mogą zmieniać swoje otoczenie? Co mogą zrobić dla innych? Jakie jest miasto ich marzeń?
Dla tych, którzy szukają odpowiedzi na te pytania jest „Niezbędnik aktywnych mieszkańców”.

Nowa publikacja Urzędu Miasta w przystępny sposób prezentuje możliwości działania i współdecydowania mieszkańców w swojej okolicy, dzielnicy i mieście. Niezbędnik został stworzony po to, aby pomagać w realizowaniu pomysłów, wskazywać jak współdziałać z innymi i gdzie szukać informacji do tego potrzebnych. Miasto oferuje szereg narzędzi wspierających obywatelską aktywność mieszkańców. Niezbędnik tłumaczy czym są wszystkie te narzędzia i jak z nich korzystać. Pomaga również odnaleźć się w strukturze miasta (na szczeblu miejskim oraz dzielnicowym).

Miasto oferuje szereg narzędzi wspierających obywatelską aktywność mieszkańców. Niezbędnik tłumaczy czym są wszystkie te narzędzia i jak z nich korzystać. Pomaga również odnaleźć się w skomplikowanej strukturze miasta (na szczeblu miejskim oraz dzielnicowym).

„Niezbędnik aktywnych mieszkańców” dostępny jest w wersji papierowej (do wyczerpania zapasów) oraz PDF. Obie wersje „Niezbędnika” są bezpłatne.

Wersja papierowa czeka m.in. na uczestników debat o priorytetach rozwojowych dzielnic, organizowanych od 7 stycznia w ramach 2. edycji budżetu partycypacyjnego. Można ją także otrzymać w Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy (ul. Senatorska 27, pok. 138, w godzinach 8.00-16.00).  Aktualne informacje na temat miejsc, w których otrzymać można „Niezbędnik” na stronie https://www.facebook.com/Warszawa.pozarzadowa