Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

MIEJSCA OTWARTE - ruszyły zapisy na konferencję!

opublikowano: 2017-10-02 12:07, a.matan

Miejsca otwarte. Przestrzeń spotkań sąsiedzkich to pierwsza ogólnopolska konferencja poświęcona miejscom, które współpracują ze społecznością lokalną. Są to instytucje, siedziby organizacji pozarządowych, prywatne miejsca – prowadzone przez ludzi, zwracających uwagę na swoje otoczenie i jego mieszkanki oraz mieszkańców.

Jak działają takie miejsca? Jakie stoją przed nimi wyzwania? Dlaczego jest ich coraz więcej? Czy istnieją w Polsce systemowe rozwiązania, które mogą wesprzeć rozwój takich miejsc?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzą ekspertki i eksperci, praktyczki i praktycy, animatorki i animatorzy, przedstawicielki i przedstawiciele samorządów z różnych stron Polski – w tym Warszawa, która będzie miała przyjemność zaprezentować swoją sieć Miejsc Aktywności Lokalnej. 

Uczestniczki i uczestnicy konferencji będą mieli okazję wziąć udział zarówno w serii wykładów ukazujących kontekst działania miejsc otwartych, wyzwania i szanse przed nimi stojące, a także w panelach eksperckich dotyczących konkretnych sektorów, m.in. jak uelastycznić strukturę instytucji, jak organizacje pozarządowe mogą połączyć cele statutowe z potrzebami mieszkańców lub jak prowadzić zaangażowany lokalnie biznes. Swoimi rozwiązaniami i pomysłami podzielą się z nami samorządy i organizacje pozarządowe, m.in. z Warszawy, Gdańska, Elbląga i Wrocławia.
Dopełnieniem programu konferencji jest sesja lokalna, podejmująca zagadnienia związane bezpośrednio z doświadczeniami mieszkańców i Białołęckiego Ośrodka Kultury, działających i pracujących w na terenie dzielnicy, w której odbywać się będzie konferencja. 

Na konferencję zaprasza m.st. Warszawa. Organizatorami są Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy oraz Białołęcki Ośrodek Kultury.

Partnerem konferencji jest Warszawa Lokalnie.

❐❐❐
I Ogólnopolska Konferencja MIEJSCA OTWARTE. Przestrzeń spotkań sąsiedzkich

16-17 listopada 2017 r.
Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Głębocka 66

Rejestracja i informacje: www.miejscaotwarte.pl

Aktualności: www.facebook.com/miejscaotwarte

ZAPRASZAMY!