Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Między kapciami a prosecco. Wydarzenia lokalne z perspektywy...

opublikowano: 2016-07-20 10:21, a.matan

Między kapciami a prosecco. Wydarzenia lokalne z perspektywy organizatorów i uczestników.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem badania „Między kapciami a prosecco. Wydarzenia lokalne z perspektywy organizatorów i uczestników.”  Badanie zostało przeprowadzone w okresie od marca do czerwca 2016 roku przez uczestników III edycji Programu Wolontariatu Badawczego zorganizowanej przez Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu pod kierownictwemi opieką naukową adiunktów z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW:  dr Magdaleny Łukasiuk i  dr Marii Środoń.

Badanie zostało zlecone przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy (Zespół Inicjatyw Społecznych), które koordynuje realizację Programu Wzmacniania Wspólnoty Lokalnej na lata 2015-2020

Podstawowym celem przedstawianego badania było sprawdzenie, co powoduje, że jedni mieszkańcy biorą udział w lokalnych wydarzeniach, a inni nie. Czy to brak dostępu do informacji, a może brak interesującej z ich punktu widzenia oferty?

Przedmiotem naszych badań była też sama kategoria  wydarzenia lokalnego w mieście. Podjęliśmy próbę wypracowania tej definicji na podstawie materiału empirycznego. Byliśmy również zainteresowani poziomami partycypacji w wydarzeniach lokalnych. – wyjaśniają studenci.

Raport udostępniany na licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-NC-SA 3.0 PL)

 

RAPORT DO POBRANIA

 

Pliki do ściągnięcia

  1. (plik: Raport _Czynniki warunkujące uczestnictwo w lokalnych wydarzeniach_IIIedycjaPWB_UCW.pdf, rozmiar pliku: 44116.6 KB)