Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

LEARN DO SHARE - przestrzeń otwartej współpracy

opublikowano: 2016-06-17 15:07, a.matan

10 czerwca 2016 po raz drugi w Warszawie spotkali się ze sobą producenci i twórcy audiowizualni, projektanci gier, dziennikarze, designerzy, działacze społeczni i przedstawiciele biznesu. II edycja LEARN DO SHARE WARSZAWA odbyła się w tym roku w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego pod hasłem INNOVATE YOUR STORY.

INNOVATE YOUR STORY

STORYDOING, NOT ONLY STORYTELLING

Relacja z konferencji Learn Do Share - materiały organizatora:

 

Learn Do Share to wydarzenie poświęcone wykorzystaniu transmedia storytellingu i nowych technologii do działań na rzecz dobra publicznego. W tym roku organizatorzy bardzo duży nacisk położyli na praktyczną stronę inicjatywy: w części warsztatowej prototypowano rozwiązania dotyczące zaangażowania lokalnej społeczności w proces rewitalizacji realizowany na terenie trzech prawobrzeżnych dzielnic Warszawy. Warsztaty prowadzili: Jacek Siadkowski z Fundacji Highlight/inaczej, Piotr Wojciechowski z FUZERS, Aleksandra Więcka z Story Design Space oraz Barbara Berkan i Marcin Łunkiewicz z mimo.ooo.

W części konferencyjnej gościliśmy wybitnych ekspertów i prelegentów z zagranicy i Polski. Założyciel eventu, Lance Weiler przedstawił założenia do nowego projektu społecznego: EmpathyLab.  Agnieszka Kruk ze StoryLab.pro ujawniła narzędzia stosowane przez scenarzystόw XXI wieku do opowiadania historii. Maya Zuckerman z Transmedia SF wyłożyła zasady tzw „collective journey”. Christilla Huillard-Kann z Elda Production przedstawiła cases-studies innowacji w storytellingu w radiu, a Jacek Siadkowski z Fundacji Highlight/inaczej pokazał jak możemy grywalizować świat. Nie zabrakło wirtualej rzeczywistości o ktόrej opowiadali Barbara Berkan i Marcin Łunkiewicz z mimo.ooo oraz Łukasz Rosiński z The Farm 51.

Mieliśmy honor zaprosić Tima Francisa z UNESCO, ktόry prezentował kampanię społeczną #Unite4Heritage chroniącej zabytki historyczne w krajach atakowanych przez ekstremistόw, oraz Agnieszkę Osytek z Migam, ktόra zapoznała uczestnikόw z ich aplikacją dla osόb głuchych i słabo słyszących.  W czasie trwania eventu można było doświadczyć wirtualnej rzeczywistości i przetestować projekt Chernobyl VR Project.

W wydarzeniu wzięło udział 105 osób. W tej chwili organizatorzy pracują nad przygotowaniem podsumowania z wnioskami i kierunkami działania dotyczącego głównego tematu części warsztatowej. Więcej szczegółów już wkrótce.

 

O LEARN DO SHARE

LEARN DO SHARE łączy przestrzeń do dyskusji o przyszłości mediów, nowych sposobach narracji i nowych technologiach z  projektami trasmedialnymi z milionową publicznością i programem badawczym na Columbia University w Nowym  Jorku. Odbyło się już w wielu miastach na całym świecie i z lokalnego wydarzenia zmieniło  się w imprezę o międzynarodowym zasięgu. W tym roku,  po Los Angeles, Nowym Jorku, Miami, Goteborgu, Gandawie, Paryżu, Montrealu, Londyniei Melbourne, przyszedł czas na Warszawę. W ramach wykładów, labów i  warsztatów będziemy  pracować nad rozwiązaniami ważnych kwestii społecznych. Eksperci z USA, Francji i Polski przestawią najnowsze trendy  w sposobach komunikacji społecznej, storytellingu, gamifikacji i virtual reality. Zbadamy w jaki sposób możemy zaangażować transmedia i najnowsze technologie  do stworzenia projektόw poprawiających jakość życia społecznego. Hasło dla Warszawy w 2016 to INNOVATE YOUR STORY.