Laboratorium Pomysłów

opublikowano: 2014-06-12 10:23, ewa.budziszewska

Laboratorium Pomysłów „ę“ wspiera warszawiaków w realizacji własnych działań społeczno-kulturalnych. Nasz inkubator innowacji społecznych działa bez zbytecznych formalności, w możliwie elastycznej formule. Stwarza przestrzeń, w której początkujący animatorzy kultury (niezależnie od wieku) mogą rozwijać i realizować swoje pierwsze projekty. Laboratorium Pomysłów „ę” to sposób na włączanie mieszkańców stolicy w tworzenie oferty kulturalnej miasta.

Na zgłoszenia czekamy do 15 czerwca 2014 roku.

Formularz zgłoszeniowy dostępny TU>>

DLA KOGO?
Szukamy ludzi, który mają pomysły na ciekawe działania społeczno-kulturalne (np.: działanie sąsiedzkie, warsztaty, akcję w przestrzeni miejskiej, mini spektakl, grę miejską, działanie performatywne). Do udziału w projekcie zapraszamy początkujących animatorów kultury, artystów i wszystkich mieszkańców Warszawy, którzy łączą rozwijanie swoich pasji z działaniami na rzecz najbliższego otoczenia.

JAK TO DZIAŁA?
Laboratorium działa w oparciu o formułę: „od pomysłu do realizacji”. Proces inkubowania każdego projektu jest niepowtarzalny i „szyty na miarę”. Laboranci uczą się jak planować swoje działania, tworzą harmonogram, konstruują własny plan promocji, współpracują z doświadczonym grafikiem przy tworzeniu identyfikacji wizualnej projektu. Zarządzają własnym budżetem i są odpowiedzialni za rozliczenie projektu z księgowością stowarzyszenia.

CO ZYSKUJESZ?
Wybrane pomysły mają szansę zdobyć dofinansowanie na realizację (do 2.500 zł.), miejsce i potrzebny sprzęt. Uczestnicy zyskują również możliwość testowania własnych pomysłów pod okiem doświadczonych coachów i opiekunów Laboratorium, którzy wspierają w formułowaniu i osiąganiu stawianych sobie celów. Udział w programie to wyjątkowa szansa na realizację własnego pomysłu i zdobycie nowych umiejętności w praktyce.

CO JUŻ SIĘ UDAŁO?
Dotychczas zrealizowane w ramach Laboratorium projekty różniły się od siebie skalą i rozmachem. Część miała charakter akcyjny, inne inicjowały dłuższy proces edukacyjny. W ciągu pięciu lat działań naszego inkubatora wsparliśmy uruchomienie 33 projektów społeczno-kulturalnych.

Laboratorium Pomysłów „ę” powstało z miłości do miasta.

Projekt finansuje m.st. Warszawa

Przedruk informacji ze strony Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę"