Inkubator Mieszkania2030 szuka chętnych do współpracy

opublikowano: 2017-01-11 15:38, a.matan

Rusza nabór do Inkubatora Mieszkania2030 - specjalnego procesu, w którym mają powstać rozwiązania i pomysły jak poprawić sytuację na rynku najmu w Warszawie. Rozwiązania te zaprojektują warszawiacy, a nie specjaliści. Dzieląc się swoim doświadczeniem, przy wsparciu ekspertów, w ciągu trzech tygodni będą pracować nad rozwiązaniami najbardziej odpowiadającymi ich potrzebom.

Efekty Inkubatora staną się częścią powstającego właśnie programu mieszkaniowego - Mieszkania2030. Ma on stworzyć wytyczne dla nowej polityki mieszkaniowej. Jej celem jest doprowadzenie do powstania szerokiej oferty mieszkaniowej odpowiedniej do potrzeb oraz zasobów wszystkich warszawianek i warszawiaków. Proces ten zakłada szeroką partycypację społeczną poprzez różnego rodzaju narzędzia włączające szerokie grono odbiorców – debaty, konsultacje i właśnie Inkubator. Tak wypracowany program ma zostać przyjęty przez Radę m.st. Warszawy jeszcze w tym roku.

Do udziału w Inkubatorze zapraszamy osoby, które:

• wynajmują lub wynajmowały mieszkanie w Warszawie,
  • interesują się naszym miastem i chcą zmieniać je na lepsze.

Nie trzeba znać się na rynku najmu, nie trzeba być specjalistą.

Wystarczy wypełnić formularz i przesłać go do 20 stycznia.

Harmonogram Inkubatora

Inkubator Mieszkania2030 potrwa od 24.01 do 17.02. W tym czasie odbędą się 3 warsztaty:

• 24 stycznia, wtorek (17.30-20.30) – wprowadzimy wszystkich w tematykę rynku najmu i założenia do projektów oraz przygotujemy się do prowadzenia badań
  • 4 lutego, sobota (10.30-16.00) – wymyślimy konkretne rozwiązania, które może realizować miasto w ramach swojej polityki
  • 10 lutego, piątek (17.30-20.30) – omówimy propozycje rozwiązań z różnymi ekspertkami i ekspertami, którzy podpowiedzą, na co warto zwrócić uwagę

Po warsztatach do 17 lutego uczestniczki i uczestnicy wspólnie zdecydują, jakie rozwiązania chcą rekomendować do włączenia do programu Mieszkania2030.

W czasie trwania projektu organizatorzy zapewniają wsparcie ekspertów i mentorów.

Będzie też można korzystać z przestrzeni do spotkań w Marzycielach i Rzemieślnikach. Domu Innowacji Społecznych. (ul. Bracka 25, III p.).

Organizatorem Inkubatora jest Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy.

Więcej informacji o programie Mieszkania2030 na www.mieszkania2030.um.warszawa.pl

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1267104593345613/

Pytania dotyczące Inkubatora Mieszkania2030 można przesyłać na adres: warsztaty.mieszkania2030@gmail.com

Informacji udziela: Joanna Erbel, joannaerbel@tbswp.pl; Tel. 501754488