Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Inicjatywy sąsiedzkie na legalu

opublikowano: 2015-09-14 13:43, a.matan

Zastanawialiście się czy sąsiedzki piknik na osiedlu wymaga zgłoszenia do urzędu? Mieliście trudności z uzyskaniem pozwolenia na zajęcie terenu? Doświaddczyliście skomplikowanych procedur lub nadmiernej biurokracji?

Jeśli podczas organizacji inicjatywy sąsiedzkiej napotkaliście któryś z tych problemów – zachęcamy do udziału we wrześniowym spotkaniu klubu sąsiedzkiego!

Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń zarówno między doświadczonymi animatorami sąsiedzkimi jak i tymi, którzy dopiero zaczynają rozkręcać inicjatywy na swoich podwórkach. W trakcie spotkania spróbujemy wypracować postulaty co warto zmienić, aby formalności nie zniechęcały mieszkańców do działania, a procedury były bardziej przyjazne.

W spotkaniu wezmą udział także przedstawicielki Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, które wyjaśnią jak, kiedy i gdzie zorganizować piknik sąsiedzki nie łamąć prawa (a także czy w ogóle trzeba formalizować sąsiedzkie działania).

Zapraszamy do dyskusji we wtorek 15 września 2015 w godz. 18:00-20:00 do Centrum Społecznego Paca. Wstęp wolny!

Prosimy potwierdzenie udziału w spotkaniu na adres: agatak@cal.org.pl

Więcej informacji: www.inicjatywysasiedzkie.pl

Spotkanie klubu sąsiedzkiego odbywa się w ramach projektu Prowadzenie Stołecznego Centrum Współpracy Obywatelskiej, współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy.