Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Inicjatywa (Lokalna) rozkwita na wiosnę!

opublikowano: 2017-05-12 12:28, a.matan

Pomimo zmieniającej się raz po raz aury pogodowej, na warszawskich ulicach, skwerach i w parkach wiosna już w pełni się zadomowiła. Wraz z pąkami kwiatów, rozkwita także coraz więcej pomysłów mieszkanek i mieszkańców na działania poświęcone ich okolicy.

Tylko w  maju, prawie co tydzień mieszkanki i mieszkańcy Warszawy przy wsparciu urzędników organizują dla swojej lokalnej społeczności różnego typu wydarzenia, korzystając z narzędzia,  jakim jest Inicjatywa Lokalna.

Już w najbliższy weekend 13-14 maja zapraszamy do udziału w wydarzeniach, których inicjatorami byli mieszkańcy dzielnic Wawer i Ursus. W sobotę od godziny 10.00 w Wawrze odbędzie się Piknik „Ja Wisła”, a w Ursusie od godziny 13.00 „Niedźwiadkowy piknik rodzinny”.

Jeszcze w tym miesiącu odbędzie się również trzecia odsłona Święta Kolonii Wawelberga na Woli (21 maja, godz. 12.00) oraz wspólne sąsiedzkie sadzenie zieleni we Włochach (27 maja, godz. 10.00). Cyklicznie odbywają się również koncerty i warsztaty muzyczne Orkiestry Kameralnej Odeon w Śródmieściu oraz Cała Praga Śpiewa na Pradze-Północ.

Wszystkie wydarzenia realizowane w ramach Inicjatywy Lokalnej są bezpłatne oraz ogólnodostępne. Więcej informacji na ich temat znajduje się na stronach internetowych dzielnic w zakładce aktualności. 

 

Więcej informacji:

✩✩ Wawer, "Ja Wisła": http://www.wiadomoscisasiedzkie.pl/news/110/n/10702

✩✩ Ursus, "Niedźwiadkowy piknik rodzinny": http://www.ursus.warszawa.pl/index.php?dzial=aktualnosci

✩ Wola, Święto Kolonii Wawelberga: http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,21798030,swieto-kolonii-wawelberga-bedzie-jazz-tango-i-warsztaty-gwary.html

ZAPRASZAMY!

 

 

(ilustracja: Grace Lee)