Inaugracja sezonu letniego w Pawilonie Warszawa

opublikowano: 2016-05-05 09:28, a.matan

Czy znacie Pawilon Warszawa? Jeśli jeszcze tam nie byliście, to dobra okazja, aby wspólnie zainagurować sezon letni wernisażem wystawy "Urbanrhythm". Poniżej wszystkie informacje, a my widzimy się 12 maja!

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie inaugurujące sezon letni w Pawilonie Warszawa. W naszych podwojach będziemy mieli zaszczyt gościć fotografkę Martę Ankiersztejn z jej projektem "Urbanrhythm".

O projekcie:

Najnowszy projekt autorka zatytułowała  „Urbanrhythm”, nawiązując tym samym do swojego pierwszego cyklu sprzed lat. Tym razem na warsztat wzięła muzyków związanych z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Autorka umieszcza artystów w nieoczywistych przestrzeniach miasta, które zdają się z nimi współGRAĆ. Na prezentowanych fotografiach znajdziemy zabawę rytmem i formą, a także cały wachlarz instrumentów od kontrabasu przez waltornię po obój, do których posłuchania zapraszamy. Pierwsza prezentacja wystawy miała miejsce we wrześniu 2015 roku w Stacji Muranów, w Warszawie. Kolejne odsłony to Festiwal  „aXes.Triduum Muzyki Nowej” w Krakowie (październik 2015) oraz Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie (listopad 2015).

O artystce:

Marta Ankiersztejn (ur. 1986) – magister sztuki na wydziale Wiedzy o Teatrze, na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W 2010 roku ukończyła trzyletnie Studium fotografii w Związku Polskich Artystów Fotografików. Fotografka niezależna. Współpracuje między innymi z Instytutem Teatralnym, Instytutem Muzyki i Tańca, Fundacją Ciało/Umysł i z warszawskimi teatrami. Dwukrotnie nagradzana na konkursie fotograficznym „Taniec – energia ciała i wyobraźni”. W 2012 roku otrzymała stypendium artystyczne m. st. Warszawy, w ramach którego zrealizowała projekt fotograficzny „Urbanflowers”. W 2013 roku zaprezentowała wystawę o krajobrazach ciała zatytułowaną  „Fleshy”. W 2014 powróciła do tego tematu biorąc na warsztat pary, w projekcie „Closeness”. Na łamach miesięcznika TEATR regularnie publikuje swój autorski cykl fotoreportaży „Zza kulis”. Mieszka i pracuje w Warszawie.

☞ Wydarzenie na Fb: www.facebook.com/events/1364205610262241