Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

II śniadanie w "Dobrym towarzystwie" ze Spółdzielnią Kultury

opublikowano: 2017-05-29 14:57, a.matan

Zapraszamy na II śniadanie w “Dobrym towarzystwie” ze Spółdzielnią Kultury!

Spółdzielnia Kultury to internetowa przestrzeń, w której instytucje, organizacje, grupy nieformalne, miejsca aktywności lokalnej i wszyscy chętni, nieodpłatnie dzielą się swoimi zasobami – przestrzenią, sprzętem, produktami kultury. Znajdziemy tam zasoby, które możemy pożyczyć nieodpłatnie na organizację działań lokalnych/kulturalnych/społecznych, które są niekomercyjne i otwarte dla mieszkańców Warszawy. Każdy może skorzystać z zasobów Spółdzielni kultury, każdy też może udostępnić swój zasób.

Realizowana jest już idea dzielenia się jedzeniem, samochodami, swoim czasem i umiejętnościami. Pożyczamy sobie różne rzeczy na różnych zasadach. Co zyskujemy? Dlaczego warto się dzielić? Jak to robić jako instytucja/organizacja/miejsce/grupa osób? Co może być ważne dla mnie, a co ważne jest dla innych? 

Spotykajmy się na smacznym śniadaniu - poznajmy się i porozmawiajmy.

Inspirować będzie oddolna inicjatywa Wymiana Ciepła, która zapoczątkowałą stawianie wieszaków na ubrania dla potrzebujących w różnych miejscach Warszawy. Prosta i skuteczna idea, która przeniesiona została również do innych miast. 

Kiedy? 8 czerwca,10.00-12.00
Gdzie? Klubokawiarnia Pożyteczna, ul. Nowy Świat 58

Wstęp wolny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy do 1 czerwca: greta@dorozkarnia.pl
Pierwszeństwo zapisów mają przedstawiciele organizacji/instytucji/miejsc/inicjatyw, które są zarejestrowane na stronie Spółdzielni Kultury.

Dlaczego warto spotkać się na śniadaniu?
- dostaniesz moc motywacji, inspiracji i energii do działania
- poznasz punkt widzenia wielu osób - spotkanie jest możliwością wymiany doświadczeń, wiedzy
- poznasz inne osoby z Dzielnicowych Domów Kultury, instytucji i organizacji, dla których idea dzielenia się różnymi zasobami jest ważna
- będziesz w “dobrym towarzystwie” i zrobisz coś dobrego dla miasta i jego mieszkańców

Spółdzielnia Kultury powstała z inicjatywy dzielnicowych domów kultury, realizowana jest przez Warszawski Program Edukacji Kulturalnej i Centrum komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.

www.spoldzielniakultury.waw.pl