Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

II Festiwal za nami!

opublikowano: 2016-07-04 12:03, a.matan

Minął już prawie miesiąc od II Festiwalu Aktywnych Mieszkańców. Wśród tak wielu wydarzeń, które mają miejsce każdego dnia w Warszawie, ma ono dla nas wymiar szczególny. I nie tylko dlatego, że jest organizowane przez nasz Zespół – jest ono szczególne, bo po całym roku pracy możemy zobaczyć efekty, jakie przynosi współpraca mieszkańców i urzędników. Wypracowanie zasad tej współpracy, budowanie płaszczyzny porozumienia oraz realizowanie wspólnych celów  to nie tylko ładnie brzmiące hasła, ale rzeczywistość,  której wszyscy możemy doświadczyć na lokalnym poziomie.

FAM to dla nas okazja do wyróżnienia ciekawych inicjatyw realizowanych przez mieszkańców i instytucje, zaprezentowania kolejnych narzędzi, które mogą być wsparciem w realizacji lokalnych pomysłów oraz przypomnienia o tym, co już istnieje i na jaką pomoc można liczyć. W tym roku pojawiło się na naszym Festiwalu wielu gości, organizacji pozarządowych i realizatorów inicjatywy lokalnej z różnych dzielnic Warszawy – od Targówka po Wolę, a my zadbaliśmy o to, aby mieli okazję do rozmowy. Bo wszystko zaczyna się od spotkania, bez względu na to, czy jesteśmy mieszkańcami, czy urzędnikami.

Dziękujemy bardzo za pomoc w organizacji naszym koleżankom i kolegom z Centrum Komunikacji Społecznej oraz współorganizatorowi tego wydarzenia i gospodarzowi tegorocznej edycji FAM – Centrum Wielokulturowemu.

Patronem medialnym FAM był portal warszawa.ngo.pl. Zachęcamy do przeczytania podsumowania Festiwalu przygotowanego przez portal: http://warszawa.ngo.pl/wiadomosc/1920251.html.