Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Festiwal Aktywnych Mieszkańców: Strefa Wiedzy

opublikowano: 2016-06-02 12:39, zwlodarczyk

Masz pomysł na lokalne działania, ale nie wiesz z jakiej formy wsparcia skorzystać? Prowadzisz, lub zamierzasz prowadzić, działającą lokalnie NGO i szukasz możliwości działań i rozwoju? Zapraszamy do Strefy Wiedzy!

Festiwal Aktywnych Mieszkańców to okazja do poznania innych aktywnych mieszkańców i mieszkanek, ale i pole do poszerzenia swojej wiedzy i skonusltowania pomysłów lub rozjaśneinia wątpliwości.

Między godz. 12.00, a 16.00 na wszystkich chętnych czekać będą eksperci Strefy Wiedzy, którzy pomogą w planowaniu działań lokalnych:

12.00-14.00
☞„Warszawa Lokalnie”:
Chcesz zorganizować sąsiedzkie wydarzenie? Zainspiruj się sprawdzonymi pomysłami Q-Ruchu Sąsiedzkiego, dowiedz się jak zorganizować Dzień Sąsiada czy Podwórkową Gwiazdkę lub skonsultuj własny pomysł na sąsiedzkie działania w swojej okolicy.


☞„Warszawa Lokalnie”:
Jaki powinien być Animator Lokalny, który ma pomagać mieszkańcom w rozwijaniu ich lokalnych i sąsiedzkich działań? O potrzeby, pomysły i uwagi odnoszące się do funkcji Animatora Lokalnego zapytamy osoby najważniejsze, czyli Was, mieszkańców! A Wasze uwagi zostaną uwzględnione przy rekrutacji Animatorów, która zaczyna się już 11 czerwca!


Budżet partycypacyjny
Już między  14, a 24 czerwca 2016 będzie można głosować na projekty III edycji budżetu partycypacyjnego.  Czy wiesz jakie pomysły zgłoszono w twojej okolicy? Poznaj projekty  tegorocznej edycji i decyduj rozważnie. Decydujesz o milionach..


Inicjatywa lokalna –n
a stoisku dotyczącym inicjatywy lokalnej dowiesz się jak można współdziałać z miastem, żeby wpłynąć na swoją najbliższą okolicę. Odpowiemy na pytania związane z wnioskiem o inicjatywę lokalną, sposobem składania i rozpatrywania go oraz poinformujemy co zrobić, żeby Twoja inicjatywa przebiegła sprawnie i bezproblemowo.

 

14.00-16.00
Małe granty dla lokalnych ngo: Prowadzisz małą lokalna organizację pozarządową? Szukasz dofinansowania na nieduże działania? Przyjdź i poznaj małe granty! Uwaga: od 10 maja obowiązują nowe wzory do „małych grantów” - uproszczony wzór oferty i sprawozdania. Przyjdź i dowiedz się więcej o zmianach lub skonsultuj swój pomysł.


SCWO: Wsparcie lokalnych ngo –
20 maja weszła w życie nowelizacja ustawy o stowarzyszeniach. Bądź przygotowany!  Sprawdź czy Twoja organizacja  wdrożyła wszystkie zmiany! Spotkaj się  z ekspertką Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych -  Moniką Chrzczonowicz i dowiedz się: na czym polegają nowe zasady rejestracji stowarzyszeń; jakie korzyści uzyskały stowarzyszenia zwykłe; jakie decyzje musi podjąć i wdrożyć Twoja organizacja; w jaki sposób nowe przepisy wpłyną na codzienne funkcjonowanie stowarzyszeń.

☞ „Warszawa Lokalnie”: Partnerstwa lokalne mają za zadanie zwiększenie możliwości i efektywności długofalowej współpracy różnych podmiotów lokalnego życia społecznego (organizacji pozarządowych i publicznych instytucji samorządowych, firm i mieszkańców) na rzecz integracji i rozwoju społeczności (osiedle, ew. dzielnica) oraz rozwiązywania złożonych problemów branżowych, tematycznych. W Warszawie działa Warszawska Sieć Partnerstw Lokalnych wspierana w ramach projektu Warszawa Lokalnie. W czasie FAM można będzie dowiedzieć się gdzie w Warszawie partnerstwa działają, jak można takie partnerstwo zainicjować, budować, wspierać.

 

 

Sterfa Wiedzy znajdowac się będzie na parterze, w prawym skrzydle Centrum Wielokulturowego.

 

Zapraszamy!