Festiwal Aktywnych Mieszkańców , czyli dlaczego Warszawa ma...

opublikowano: 2015-05-29 13:51, zwlodarczyk

Festiwal Aktywnych Mieszkańców , czyli dlaczego Warszawa ma najwspanialszych mieszkańców na świecie!

Warszawa rozwija się dzięki Wam, mieszkańcom. Ludziom, którzy organizując Dzień Sąsiada, pisząc projekty do budżetu partycypacyjnego, czy po prostu dbając o zieleń wokół bloku. Właśnie Wy tworzycie miasto przyjazne do życia. I to dla Was zorganizowaliśmy Festiwal Aktywnych Mieszkańców!

23 maja w Służewskim Domu Kultury panowała przyjazna sąsiedzka atmosfera. Festiwal rozpoczęliśmy od fantastycznego występu Chóru "Grochów"  oraz przywitania mieszkańców przez władze Warszawy. Następnie zaprosiliśmy na warsztaty, który oprócz dawki solidnej wiedzy, były dobrą  okazją do wzajemnego poznania się mieszkańców z różnych dzielnic miasta.

Kiedy dorośli szkolili się na warsztatach, młodzi aktywni mieszkańcy szaleli z Wawerski Klub dla Rodzin. Nie mniejszą atrakcją, nie tylko dla młodych, była fotobudka, dzięki której można było upamiętnić swoją obecność na Festiwalu.

Dlaczego warto w mieście siać łąki? Jak zmienia się Muranów? Jak budowała się społeczność na Jazdowie, a jak na Służewiu na Dolinką? O doświadczeniach lokalnego działania opowiedzieli w krótkich prezentacjach aktywni mieszkańcy z różnych części Warszawy. Ich inspirujące historie najlepiej pokazują jak budzi się w Warszawie duch wspólnego działania!

Spragnieni nowej wiedzy i porad mieszkańcy przez cały festiwal odwiedzali stanowiska Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta i Stołecznego Centrum Współpracy Obywatelskiej. Urzędnicy i eksperci odpowiadali m.in. na pytania dot. inicjatywy lokalnej, finansowania działań lokalnych i funkcjonowania organizacji pozarządowych.

W porze obiadowej, na magiczny spacer szlakiem roślin jadalnych zakończony wspólnym gotowaniem i posiłkiem  zaprosiła Jodie Baltazar.

Ci, którzy odwiedzili festiwal otrzymali od nas oczywiście Niezbędnik aktywnych mieszkańców, który już teraz dostępny jest w Centrum Komunikacji Społecznej, a w najbliższych tygodniach znaleźć go będzie można w miejskich instytucjach, kawiarniach i innych miejscach bliskich mieszkańcom.

Podgląd obrazka

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ