✰FESTIWAL AKTYWNYCH MIESZKAŃCÓW✰

opublikowano: 2015-05-07 16:36, zwlodarczyk

Organizujesz Dzień Sąsiada, dbasz o zieleń na swoim osiedlu, piszesz projekty do budżetu partycypacyjnego lub bierzesz udział w konsultacjach społecznych? A może dopiero chcesz zacząć działać lokalnie, ale jeszcze nie wiesz jak? Ten Festiwal jest dla Ciebie!

Zapraszamy na wydarzenie przygotowane specjalnie dla aktywnych mieszkańców i lokalnych animatorów (obecnych i przyszłych!). Będzie to okazja, aby poznać aktywne osoby z innych dzielnic i wymienić się doświadczeniami, wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, porozmawiać o swoich pomysłach i przedstawić je w większym gronie oraz dowiedzieć się, na jaką pomoc od Miasta można liczyć przy organizacji lokalnych wydarzeń.

Nasz Festiwal odbędzie się w sobotę 23 maja 2015 w Służewskim Domu Kultury (metro Służew). Możecie przyjść o dowolnej godzinie, między 12.00 a 18.00.

Aby pomóc Wam w dalszych działaniach przygotowaliśmy serię bezpłatnych warsztatów, m.in. na temat: mobilizowania mieszkańców do działania, kanałów lokalnej promocji, aspektów prawnych organizacji lokalnych wydarzeń, czy budowania partnerstw lokalnych. O narzędziach wsparcia działań lokalnych będą opowiadali dyżurujący przez cały dzień pracownicy Centrum Komunikacji Społecznej, więc przygotujcie wszystkie pytania, jakie macie na temat inicjatywy lokalnej, zakładania miejsc aktywności lokalnej, składania wniosków do budżetu partycypacyjnego czy organizacji konsultacji społecznych. Poradami będą służyć także członkowie Stołecznego Centrum Współpracy Obywatelskiej, czyli organizacje pozarządowe, które specjalizują się w doradzaniu innym rozwijającym się organizacjom. [Dowiedz sie więcej w zakładce: PROGRAM]

Festiwal Aktywnych Mieszkańców będzie okazją, aby w tak dynamicznym i rozporoszonym mieście, jakim jest Warszawa porozmawiać ze sobą, wymienić się wiedzą i pomysłami, zobaczyć, co i jak robią inni. Bez względu na to, czy jest się nigdzie nie zrzeszonym mieszkańcem, pracownikiem działającej lokalnie instytucji, członkiem stowarzyszenia albo właścicielem firmy, która angażuje się (a może sama inicjuje) lokalne akcje.

Chcemy Was poznać, dowiedzieć się, jakie macie pomysły, a jakie trudności w ich realizacji i w przyszłości usprawnić współpracę z lokalną administracją. Spotkajmy się 23 maja w Służewskim Domu Kultury i spędźmy kreatywnie sobotnie popołudnie.

Masz dzieci? Przyjdź razem z nimi! W trakcie Festiwalu działać będzie strafa rodzinna, dostępne będa także gry planszowe :)

Śledźcie przygotowania do festiwalu na naszym Fb i przesyłajcie swoje pomysły i sugestie na adres: inicjatywa@um.warszawa.pl.

Do zobaczenia!