Daj swojemu projektowi drugie życie!

opublikowano: 2015-07-09 10:34, zwlodarczyk

Twój projekt do budżetu partycypacyjnego nie został wybrany w głosowaniu mieszkańców? A może na wiosnę nie zdążyłeś/aś w ogóle zgłosić Miastu swojego pomysłu? Daj swojemu projektowi drugie życie - zobacz jakie masz opcje poza budżetem partycypacyjnym!

Wsparcie Miasta dla mieszkańców w ich lokalnych działaniach nie kończy się na budżecie partycypacyjnym. Opcji działania i współdecydowania o mieście jest więcej:

Inicjatywa lokalna – mieszkańcy piszą wniosek, zobowiązują się do wykonania części prac. Miasto finansuje np. zakup materiałów, prace budowlane, wynajem sprzętu.

Mały grant (dla organizacji pozarządowych) – Miasto może przekazać organizacji do 10 tys zł; w ramach małych grantów realizowane były dotychczas m.in.: gry miejskie, wydarzenia sportowe, konferencje.

Konsultacje społeczne – forma dialogu mieszkańców i urzędu; mogą dotyczyć np. określonego terenu (np. zagospodarowania parku) lub strategii działań dzielnicy (np. programu działań kulturalnych na kolejne lata). Jeśli Twój pomysł wpisuje się w obszar i tematykę, co do której prowadzone są konsultacje społeczne – weź w nich udział. Jeśli uważasz, ze takie konsultacje powinny się odbyć- możesz je wraz z innymi mieszkańcami zainicjować.

Otwarta Warszawa – otwarta „burza mózgów”, w której mieszkańcy zgłaszają swoje pomysły na poprawę jakości życia w Warszawie; najlepsze pomysły są nagradzane.

Inne pomysły na współdecydowanie i działanie w Warszawie znajdziesz w „Niezbędniku aktywnych mieszkańców”, który bezpłatnie pobierzesz stąd.