Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Przyjdź na szkolenie i wyjdź z inicjatywą!

opublikowano: 2014-09-18 09:14, zwlodarczyk

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia z INICJATYWY LOKALNEJ! Przyjdź 23 września, 30 września, 14 października lub 21 października i wyjdź z inicjatywą dla swojej okolicy! Szkolenia organizują Stowarzyszenie Harcerskie i Okręg Mazowiecki Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w ramach projektu „63 działania na 63 dni Powstania”. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Warsztaty odbywać się będą w godzinach 18.00 - 20.00 w siedzibie Stowarzyszenia Harcerskiego przy ul. Hożej 57 lok. 44

Wszelkich informacji o szkoleniu udziela Magdalena Tchórznicka - mtchorznicka@sh.org.pl

Szkolenia odbywają się w ramach projektu „63 działania na 63 Powstania”. Znane są juz pomysły, które warszawiacy będą realizować właśnie w ramach tego projektu. Są wśród nich tak ciekawe propozycje jak projekt „Śladami małych powstańców” z Woli, Wycieczka kanałem” ze Śródmieścia czy Piknik wielopokoleniowy poświęcony wspomnieniom powstańczym z grą terenową - Puszcza Kampinoska i Laski”. Z 50 pozycji ponad 25 łączy się z historią Powstania Warszawskiego. Pozostałe projekty stawiają na integrację sąsiedzką (m.in. stworzenie wypożyczalni gier planszowych w Śródmieściu) i poprawę najbliższego otoczenia (m.in. rewitalizacja podwórka między blokami przy ul. 29 Listopada oraz zakup stojaków na rowery dla mieszkańców dużego osiedla).

W sumie zgłoszono blisko 80 wniosków, realizowanych jest ponad 50. Choć autorzy każdej zaakceptowanej propozycji mogą liczyć na dofinansowanie do 1500 zł, muszą wykazać się także własnym wkładem społecznym.

 Konkurs „63 działania na 63 dni Powstania” realizowany na zasadach regrantingu ma aktywizować warszawiaków m.in. poprzez wsparcie ich w realizacji oddolnych działań lokalnych. Hasło nawiązuje do 63 dni trwania walk zapraszając mieszkańców Warszawy do wspólnego działania na rzecz swojego miasta, zaangażowania się w poprawę funkcjonowania lokalnej społeczności i miejscowej infrastruktury. Realizowane działania mają być więc wyrazem swoistego patriotyzmu lokalnego na miarę naszych czasów. Inicjatywy realizowane będą do 2 października br.