Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Projekt "Operacja Siekierki"

opublikowano: 2014-07-08 13:03, mkuszewski old

Dom kultury DOROŻKARNIAW organizuje projekt "Operacja Siekierki"

Siekierki to część Dolnego Mokotowa, jednej z największych dzielnic Warszawy, które zamieszkuje prawie 4 tys. mieszkańców tutaj zameldowanych. Obok mieszkańców, którzy żyją tu od pokoleń, w ostatnim czasie obserwujemy napływ mieszkańców do nowo budowanych osiedli. W dużej mierze są to młodzi ludzie z małymi dziećmi.

pierwszym etapie projektu "Operacja Siekierki" chiałaby poznać mieszkańców swojej okolicy. Skąd pochodzą, jak ważne jest dla nich aktywne uczestnictwo w kulturze, jaki mają pomysł na spędzanie czasu wolnego dla siebie i swoich dzieci oraz na jakie ich potrzeby dom kultury może odpowiedzieć. Chca dowiedziec się, czy mieszkanie w zamkniętych osiedlach bloków integruje lokalną społeczność i sprzyja powstawaniu choćby małych inicjatyw. Przeprowadzona diagnoza da wiedzę, jak młode rodziny postrzegają rolę lokalnego domu kultury, jego oferta jest dla nich ciekawa, czy sami mają potrzebę integracji społeczności lokalnej poprzez udział w projektach artystycznych i wiedzę, że mogą korzystać z potencjału lokalnego domu kultury.

Etap drugi to konkurs na projekt o charakterze społeczno-artystycznym dla mieszkańców Siekierek. Każdy mieszkaniec może złożyć 1 projekt na wydarzenie, imprezę, zajęcia lub warsztaty, takie które będą służyć mieszkańcom naszego osiedla. Termin składania projektów upływa 18 lipca 2014r. Spośród wszystkich złożonych pomysłów komisja wybierze 3-7 do realizacji (zgodnie z Regulaminem Programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2014). Projekty będą realizowane w terminie 15 września – 30 listopada 2014r. w partnerstwie z DOROŻKARNIĄ.

Informacje: na wszystkie pytania i wątpliwości odpowiadają: Iwona Okupska, Kornelia Ciołek, Anna Kołakowska, tel. 22 841 91 22 lub operacjasiekierk@dorozkarnia.pl oraz na stronie internetowej: http://www.dorozkarnia.pl/www/operacja_siekierki/index.html