Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Nowe miejsce aktywności lokalnej!

opublikowano: 2014-11-13 15:30, zwlodarczyk

14 listopada (piątek) o godz. 19:00 zapraszamy na otwarcie pierwszego na Targówku miejsca aktywności lokalnej, które jest owocem kilkumiesięcznej współpracy mieszkańców, organizacji pozarządowych i urzędu. Jednak to wytrwałość i upór tych pierwszych spowodowały, że miejsce to ożyje i będzie animowało życie sąsiedzkie na Targówku Fabrycznym. Położone jest bowiem w samym jego centrum – u zbiegu ulic Ziemowita i Chemicznej.

Podczas otwarcia będzie można zobaczyć to miejsce, włączyć się w planowanie jego oferty oraz wykorzystać je w celu dla którego jest tworzone, czyli m.in. pobyć wspólnie z sąsiadami, wypić ciepłą herbatę czy zagrać w gry planszowe.

 Miejsca aktywności lokalnej to przestrzenie, w których mieszkańcy mogą spotkać się z sąsiadami, zorganizować debatę czy spotkanie. To miejsca, których charakter i program działań określają sami mieszkańcy, a nie dom kultury czy urząd dzielnicy.

 Miejsca aktywności lokalnej integrują mieszkańców, dają im przestrzeń do wspólnych działań i spotkań. Wydarzenia i zajęcia odbywające się w tych z miejscach są zawsze bezpłatne, może wziąć w nich udział każdy chętny. Mieszkańcy mogą być zarówno ich uczestnikami, jak i organizatorami.

 Miejsce aktywności lokalnej na Targówku Fabrycznym jest wyjątkowe. Powstało z inicjatywy Rady Osiedla i sąsiadów oraz dzięki zaangażowaniu Urzędu Dzielnicy Targówek. Urząd przekazał lokal na ten cel oraz wyremontował go. Sąsiedzi przy wsparciu organizacji pozarządowych działających na tym terenie będą tworzyli ofertę tego miejsca.

 Obszar Targówka Fabrycznego jest objęty programem rewitalizacji. Miejsca aktywności lokalnej dają przestrzeń do realizowania projektów kulturalnych, edukacyjnych i do integracji różnych środowisk. Do tworzenia tego miejsca są zaproszeni wszyscy – nie tylko mieszkańcy Targówka Fabrycznego, ale również okolicznego Osiedla Wilno, Targówka Mieszkalnego czy Szmulowizny.

 

 Spotkanie inaugurujące

Data: 14 listopada, godz. 19:00
Miejsce: Ziemowita 16 (róg ul. Ziemowita i Chemicznej)
Organizatorzy: Rada Osiedla Targówek Fabryczny, Urząd Dzielnicy Targówek, Konsorcjum My Targówek